Розмір субсидій значно зменшиться через зростання мінімальної заробітної плати. Перерахунок відбудеться з огляду на доходи минулого року.

 

Згідно з постановою Кабміну, субсидія розраховується як мінімум двічі на рік – 1 травня і 1 жовтня.

 

Субсидію не заберуть, якщо сума допомоги повністю покриває вартість комунальних послуг у межах соціальних норм. Якщо знижка оформлена, органи соціального захисту перерахунок зроблять автоматично.

 

“Якщо обставини в сім’ї не змінилися, не з’явився за минулий рік безробітний серед членів сім’ї, лишилась та сама кількість прописаних у квартирі, не було покупки на суму від 50 тисяч гривень – перерахунок зроблять органи соціального захисту самостійно. Про будь-які зміни умов у сім’ї потрібно повідомляти органам соцзахисту”, – пояснили на урядовій гарячій лінії.

 

Але водночас сім’ям, чий дохід за минулий рік ніяк не змінився, доведеться платити більше – соціальну норму на опалення житла зменшують. Новий норматив – 5 кубометрів газу на кв. м (було 5,5 кубів). Набуде чинності вже в травні цього року. Сьогодні субсидія покриває 330 кубів на опалення квартири площею 60 кв. м. У наступному опалювальному сезоні “комунальну знижку” нараховуватимуть тільки на 300 кубів. Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії – це додаткові 204 гривні.

 

 

Кабмін також планує монетизувати субсидії на комунальні послуги до вересня. Про це йдеться в тексті меморандуму уряду з Міжнародним валютним фондом, опублікованого на сайті Міністерства фінансів.

Монетизація субсидій дозволить запустити ринок газу для населення. Споживачі зможуть обирати для себе постачальника газу.

За даними Мінсоцполітики, програмою житлових субсидій поточного опалювального сезону 2016-2017 років скористалися 7,4 млн сімей.

Коментарі закриті.