Чернігівщина, як і вся Україна, 28 червня відзначатиме одне з найважливіших державних свят – День Конституції.

Відзначаючи це свято, маємо усвідомлювати, наскільки важливим і для держави, і для кожного її громадянина є положення Основного Закону про те, що єдиним носієм влади в Україні є український народ. Отже, саме довіра людей має спонукати владу бути сильною, демократичною і справедливою. Іншими словами – чим більша довіра людей до влади, чим вимогливіше ставляться до неї люди, тим відповідальнішими, насамперед перед людьми, мають ставати усі владні структури. Це, власне, і є, на моє переконання, філософія громадянського суспільства.

Але для того, щоб реально побудувати його, важливо провести ті конституційні зміни, які були ініційовані президентом України Віктором Януковичем, виходячи з необхідності невідкладної і фундаментальної реформи політичної системи України.

У 2011 році завдяки новому конституційному процесу, що розпочався, має бути зроблено енергійний крок до утвердження якісно нової демократичної моделі політичної системи європейського зразка.

Ця нова система, як наголошує президент України, має повністю забезпечувати принципи та дотримання прав і свобод людини і громадянина, народовладдя, верховенства права, поділу влади, неподільності національного суверенітету. А тому серед завдань поточного року, що ознаменований 20-річчям незалежності України, є забезпечення комплексної реформи, соціальної та гуманітарної політики держави. Першочерговими завданнями реформування є подолання бідності, створення справедливої системи пенсійного та соціального забезпечення, дієвої та ефективної системи охорони здоров’я, забезпечення рівного доступу всіх громадян до якісної освіти.

Президентська програма економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» цілком і повністю відповідає реалізації зазначених вище першочергових завдань, серед котрих саме подолання бідності і розв’язання найпекучіших соціальних проблем набувають значення найважливіших державних пріоритетів задля приведення рівня життя громадян України до європейських норм і стандартів.

Саме в цій площині, на мою думку, і визріватиме головний чинник громадянського суспільства – довіра людей до влади, котра в свою чергу має стати сильною, демократичною і справедливою, щоб політичний, а отже і соціально-економічний безлад «помаранчевого періоду», який ледь не призвів економіку держави до катастрофи, став неможливим.

Як відомо, відлік конституційному реформуванню розпочато з Конституції 1996 року. Що дало можливість об’єднаними зусиллями президента, уряду і Верховної Ради стабілізувати політичні і соціально-економічні процеси в Україні і розпочати весь комплекс невідкладних і необхідних реформ.

Проектуючи завдання ініційованих президентом реформ на нашу область, на моє переконання, треба глибоко усвідомити, наскільки відповідальними, наполегливими і конкретними мають сьогодні стати об’єднані зусилля виконавчих і представницьких владних структур області, депутатів рад усіх рівнів від Партії регіонів, щоб, як кажуть, «іти в ногу» з вимогами реформ, щоб на невідкладні потреби людей оперативно відповідати конкретними справами, наполегливим і ініціативним пошуком можливостей кардинального вдосконалення управління економічними і соціальними процесами в області, районі, селищі, місті, селі. Тільки за такої умови довіра людей до владних структур, до депутатів стане дієвою спонукальною силою розвитку активності жителів усіх територіальних громад, а отже і підвищиться їх вимогливість як до владних структур, так і до громадських і партійних організацій, а зрештою і до самих себе. Це і є передумовою народження громадянського суспільства, в якому державу, країну всі її громадяни розглядають як «спільну справу».

Відзначаючи День Конституції, хочу від щирого серця привітати усіх жителів Чернігівщини з цим всенародним святом, побажати злагоди, добра і звершення надій на те, що життя неодмінно стане кращим, заможнішим у кожному домі, у кожній родині і загалом на рідному Придесенні, в усій Україні!

Григорій МАНЬКОВСЬКИЙ, народний депутат України.

Коментарі закриті.