Майбутнє людини значною мірою залежить від того, яку основу заклали їй у родині. Перед батьками стоїть завдання виховати дитину вольовою, ініціативною, підготовленою до боротьби з труднощами, які зустрічаються в житті, а також здоровою. Про це читачам найближчої газети розповідає заступник головного лікаря району з питань охорони материнства та дитинства Галина Вербицька.

Лікар-педіатр ЦРЛ Анатолій Фіщук ретельно обстежує маленьку менянку Іванну Онос перед тим, як дівчинці введуть необхідну вакцину.

Нехай гайсають!

– Рухи – це те, без чого неможливий розвиток жодної дитини, – наголошує Галина Іванівна. – І батьки не повинні обмежувати сина чи доньку окриками: «годі гайсати, не бігай, не стрибай, утихомирся». Фізична активність дитини має бути на високому рівні. Варто вигадувати для неї цікаві рухливі ігри, заохочувати до занять спортом, залучати до фізичної праці по домашньому господарству. Пам’ятайте: що більше рухів, то дитина ростиме міцнішою. Бо завдяки фізичній активності зміцнюються не лише м’язи, а й усі органи та системи організму, серед яких й імунна.

Рівний, правильно сформований хребет – обов’язкова умова здоров’я. Деформований скелет призводить до порушення кровообігу і тиску в голові, зміщення внутрішніх органів, застійних явищ у кінцівках. Тому батьки мають особливу увагу приділяти поставі дитини. Формуванню рівного хребта чудово допомагає плавання. Сприятливо впливає плавання і на всі м’язи та кістки людського тіла.

Дуже важливо виробити у дитини звичку тримати спину рівно. Для цього потрібно стежити, щоб школяр сидів за письмовим столом рівно, не кособочився, не опускав занадто низько голову над книжками та зошитами. Тривале сидіння біля телевізора та комп’ютера теж шкодить поставі, а ще ослаблює і перевтомлює нервову систему, спричинює апатію, небажання виконувати шкільне завдання.

Готуйте щодня

Із раннього дитинства батьки мають привчати своїх дітей до культури харчування. Це поняття поєднує кілька аспектів. Їжа має бути різноманітною: м’ясо, риба, молочні продукти, овочі, фрукти, зелень, соки. Таким чином організм забезпечуватиметься всіма необхідними мікроелементами й вітамінами.

У щоденному раціоні має бути велика кількість овочів і фруктів, які, окрім усього, сприяють налагодженню обмінних процесів та очищенню організму. По-третє, страви мають бути свіжими, а не вчорашніми чи позавчорашніми. Адже через дві – три години після приготування в продуктах руйнуються вітаміни і їжа погано засвоюється організмом.

Ніколи не перегодовуйте дитину. Зайва маса тіла – це навантаження на всі органи і системи організму.

Також навчіть дитину ретельно пережовувати їжу. Бо що більше вона подрібнена в ротовій порожнині, то легше перетравлюється іншими органами, не спричинює болю в шлунку, здуття кишечнику. А ще це сприяє кращому засвоєнню поживних речовин.

Особиста гігієна – захист від багатьох хвороб. Тому дитину потрібно навчити дотримуватися її. Зокрема, привчити мити руки перед їдою, чистити щоранку зуби і полоскати рот після кожного вживання їжі. Це вбереже організм від різних інфекцій, розвитку патогенної мікрофлори.

Важливою запорукою збереження здоров’я та навіть життя дитини є проведення планових щеплень від небезпечних інфекцій. На жаль, протягом останніх семи – восьми років ситуація з вакцинацією в Україні стала критичною: лише 25 – 35 відсотків населення (при нормі 90 – 95 відсотків) мають необхідний набір щеплень, а це загрожує епідеміями хвороб, про які ми вже давно забули…

Мітки:

Коментарі закриті.