Дороги: у місті – трохи «так», за містом – майже «ні»
Ось таку «Венецію» можна спостерігати у дощовий час на вул. Довженка у Мені.
Фото Тетяни ЧИЧКАН.

Зважаючи на ситуацію в країні, достатньо коштів на ремонт доріг очікувати не доводиться.

Ні роботи, ні спокою

У обох дорожніх організаціях, з керівниками яких довелося поспілкуватися, «фінанси співають романси». З великими труднощами вдалося зробити такі-сякі ремонти в першому півріччі, дещо – в липні. А зараз – період «вибивання» коштів і очікування кращих часів.

У телефонній розмові начальник Сосницької дорожньо-експлуатаційної дільниці Леонід Титаренко повідомив:

– На початку липня частину дороги Р-12, що проходить територією Менського району (а це 50 км), трохи підремонтували. Але з коштами дуже важко, через їх брак повноцінними ремонтними роботами займатися не можемо. На сьогодні наше підприємство працює в режимі чергування. Зараз проводимо фарбування бар’єрної огорожі, можливо, трохи позрізаємо фрезою напливи на дорожньому полотні. Адже погода стоїть спекотна і вантажний автотранспорт розбиває дороги. В якому стані вони будуть уже до осені – важко прогнозувати. І про те, що зможемо ще зробити в цьому році, – теж. Коштів обмаль.

Не кращі справи і в філії «Менський райавтодор» ДП «Чернігівський облавтодор». Її начальник Петро Агієнко розповів:

– Цього року зробили ямковий ремонт по дорогах Березна – Щорс, Березна – Миколаївка, Мена – Ліски, Корюківка – Сахутівка – Мена (частково), аварійний ямковий ремонт Р-12 – Слобідка (від сосницької траси до села – авт.). Всього це приблизно 42 кілометри.

Працюємо в режимі чергування, фінансування нема, а отже і планів – теж. Якщо ситуація зміниться на краще, то на черзі дороги 1 Травня – Гусавка та Р-12 – Слобідка, де треба закінчити ремонт.

Незахищена стаття

Заступник міського голови Юрій Стальниченко на запитання про цьогорічний ремонт доріг відповів:

– У 2014 році за гроші з міського бюджету зробили поточний ремонт вулиць Червона площа (45 тисяч гривень), Воровського (17 тисяч), Садова (12,5 тисячі), Шевченка (25,5 тисячі). Щоправда, ще не розрахувалися за вулицю Воровського, а також маємо борги за дорожні матеріали за 2011 рік (14,6 тисячі гривень) і транспортні послуги за 2013 рік (2,7 тисячі).

На сьогоднішній день вільний залишок коштів на загальному рахунку міського бюджету складає 16,1 тисячі гривень дорожнього збору і 16,4 тисячі – субвенції. Ще цього року маємо намір зробити поточний ремонт деяких вулиць та оновити дорожню розмітку. Цього року міськрадою придбано 73 нові дорожні знаки, які будуть встановлені найближчим часом.

Щодо капітального ремонту, то, як повідомив Юрій Валерійович, програмою соціально-економічного розвитку міста його передбачено зробити на шести вулицях, вже є проектно-кошторисна документація. Але витрати на капремонт не є захищеною статтею, тому повністю і своєчасно перерахувати гроші за нього міськрада не зможе.

– Плануємо капітально відремонтувати лише вулицю Урицького та, можливо, Щорса, – розповів заступник міського голови. – А ще акумулюємо гроші на придбання протиожеледної суміші для посипання менських вулиць. Сподіваємося, що придбати її нам вдасться вчасно.

Переходи – поза увагою?

У міста є ще одна дорожня проблема – пішохідні переходи по вулиці Жовтневій біля школи ім.Т.Г.Шевченка та магазину «АТЛ». На цій вулиці дуже інтенсивний транспортний рух.

– Із приводу облаштування безпечних пішохідних переходів із світлофорами ми вже двічі зверталися до Служби автомобільних доріг в Чернігівській області, вперше ще весною, вдруге ось нещодавно, у липні. Але відповіді поки що не отримали, – говорить Юрій Стальниченко.

Це що: знову брак коштів чи уваги обласних чиновників? Бо ж міськрада на цій дорозі порядкувати не має юридичного права. А 1 вересня, коли діти підуть до школи, уже не за горами.

Коментарі закриті.