У міському садочку імені Щорса відкрилася ще одна логопедична група.

Вихователі Валентина Домненко та Ярослава Угринович навчилися знаходити підхід до кожного маленького вихованця новоствореної логопедичної групи.

Перша подібна спеціалізована група для дітей із вадами мовлення була відкрита на початку 2005 року. Спеціаліст-логопед Світлана Євус займалася з дошкільнятами за спеціально розробленою програмою. І вже наприкінці першого року роботи були помітні очевидні успіхи:  її вихованці нарешті «розговорилися». Нині шанс нормально розвиватися отримали ще 12 дітлахів.

Відкриття подібної групи – справа клопітна і недешева. Адже для цього потрібно було провести у приміщенні серйозний ремонт, прокласти каналізацію, закупити обладнання, меблі, навіть спеціальні дитячі унітази для кімнати гігієни. На це було витрачено 15 тисяч гривень, допомогли і спонсорські кошти.

Окрім того, необхідно було віднайти у міському бюджеті кошти на виплату заробітної плати ще двом вихователям, доплат психологу, вихователю-методисту.

Однак, за словами міського голови Федора Фесюна, котрий, до речі, виховує аж шестеро онуків, справа того варта. За повідомленням завідувача дошкільного навчального закладу (ясла-садок) ім. Щорса Юлії Верік, до спеціалізованої логопедичної групи батьки привозять малюків з Величківки, Киселівки, Лісок. Є досить запущені випадки: у п’ять років фізично здорова дитина не вміє говорити. Батьки і до шептух возили, і до ворожок – марно. Вже після кількох занять з логопедом такі діти демонструють успіхи. А батькам доведеться звикнути займатися з малими щодня удома.

За словами начальника відділу освіти РДА Леоніда Литовченка, Мена – єдиний райцентр в області (окрім таких великих міст як Ніжин, Прилуки, Бахмач), в якому функціонують аж три спеціалізовані групи для дошкільнят: дві логопедичні – у садку ім. Щорса і корекції зору – в садку «Сонечко».

 

Коментарі закриті.