З 2000 року діє “Порядок надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним”, затверджений Постановою КМУ від 2 серпня 2000 року №1192, згідно з яким особам, що здійснюють догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, які потребують постійного стороннього догляду, органами соціального захисту населення призначається допомога в розмірі 10 % прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

Донедавна розмір зазначеної допомоги складав 109,40 грн. Урядовою постановою від 28.05.2012 року № 477 внесені зміни до вищезазначеного Порядку, відповідно до яких розмір допомоги по догляду за психічно хворим дорівнює різниці між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї (для прикладу: на працездатну особу це 1094,00 грн. х 3 = 3282 грн., на особу, яка втратила працездатність, – 838,00 грн. х 3 = 2514 грн.) та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше ніж мінімальна заробітна плата (з 01.04.2012 року це 1094 грн., 3 01.07.2012 р. – 1102 грн.).

Виходячи з вищевикладеного, відтепер, майже кожна середньостатистична сім’я, в якій здійснюється догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, буде мати право на зазначений вид допомоги.

Звертаємо увагу, що допомога призначається особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком ЛКК медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та здійснює догляд за ним.

Для призначення допомоги надаються документи:

заява;

паспорт, ідентифікаційний код;

довідка про склад сім’ї із зазначенням прізвищ, імен, по батькові, родинних зв’язків членів сім’ї;

довідка МСЕК інваліда;

висновок ЛКК медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;

довідка про доходи кожного члена сім’ї за попередні 6 місяців перед зверненням;

довідка про наявність і розміри земельних ділянок, виділених для ведення особистого підсобного господарства, городництва, сінокосіння, випасання худоби та земельної частки, виділеної внаслідок розпаювання землі.

Якщо дієздатна особа постійно проживає на одній житловій площі за місцем реєстрації (проживання) інвалід І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, але зареєстрована в іншому місці, подається довідка, видана органом праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації дієздатної особи, про те, що вона не перебуває на обліку як одержувач і не одержує щомісячну грошову допомогу на догляд за місцем реєстрації.

У зв’язку з цим, звертаємося до представників сімей, в яких проживають інваліди І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу з проханням терміново звернутися до управління праці та соціального захисту населення для перевірки права на зазначений вид допомоги.

Чекаємо на вас протягом робочих днів з 8.00 до 18.00. Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами: 2-12-25; 3-14-74.

Управління праці та соціального захисту РДА.

Коментарі закриті.