blagoГромада – то велика сила. Разом можна вирішити чимало проблем, допомагати нужденним, відстоювати спільні інтереси.

Традиції благодійності

Колись у наших предків був у пошані звичай зібратися громадою і збудувати хату вдові або сироті, відремонтувати міст, яким користуються всі, чи викопати криницю. Роботи ці були почесними, і займалися ними ті, хто себе зараховував до порядних громадян.

У нас на Менщині чи не найчастіше організатором благодійних заходів виступає районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (РЦ СССДМ). Щорічний «Золотий Фенікс», наприклад, в 2013 році зібрав 14 тис. грн., які використовуються на лікування, придбання одягу та інші важливі потреби дітей з кризових сімей.

Під час проведення акції «Краплина здоров’я», також щорічної, ТОВ «Менська районна аптека ім.В.І.Смирнова» та КП «Ліки України» надали вітамінні препарати 60 дітям з функціо­нальними обмеженнями. Хлопчикам і дівчаткам соціально вразливих категорій також роздано 288 подарунків, значна частина з яких – спонсорські.

Працівники РЦ СССДМ неодноразово організовували збір коштів і для хворих та травмованих дітей та молоді, і для кризових сімей-погорільців.

Гуртове – не чортове

Минулого року жителі міських провулків Ватутіна та Зарічного, вулиць Свердлова, Нове життя, Кірова вирішили від нарікань про якість наших доріг перейти до діла. Домовилися із міськрадою, щоб допомогла матеріалами, зібрали певну суму коштів, яких вистачило на пальне і на оплату водієві автомашини, і самі висипали свої вулиці. А Ринкову та Садову навіть покрили асфальтом, там доклали коштів і зусиль жителі міста Василь Зима, Петро Перепечай, Леонід Титаренко, Юрій Цигипа та підприємства «Мена Пак», Менське ХПП, «ОЛСТАС-льон».

Нагорода за благодійність

Як повідомив благочинний храмів Менського округу Василь Дендак, на наступній сесії міськради міському голові Федору Фесюну планується вручити орден і Грамоту Преподобного Лаврентія, а також подарунок – альбом від високопреосвященнішого Амвросія – за заслуги і внесок у розвиток духовності і благодійності.

– Федір Іванович дуже тісно співпрацює з православною церквою як у місті, так і за його межами, – розповів отець Василь. – За його сприяння виділено землю для будівництва нового храму у центральній частині Мени, в березнянській церкві Святої Покрови поставлено пластикові вікна. Як активний спонсор-благодійник він брав участь у реставрації і церемонії відкриття будинку, де колись мешкав Святий Преподобний Лаврентій Чернігівський в обласному центрі. Власним коштом міського голови в Мені поставлено два Поклонні хрести.

Коментарі закриті.