nsjuМинулого тижня голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко запросив до Києва, аби визначитися з найнагальнішими проблемами преси, які варто винести на зустріч з Президентом України Віктором Януковичем. Сама зустріч попередньо запланована на середину квітня і має зібрати в столиці біля 300 журналістів з усіх регіонів України.


У результаті проблем намітили чимало – від втручання влади, особливо місцевої, у діяльність засобів масової інформації до створення служби з сертифікації тиражів періодичних видань. Для себе зробив один висновок: більшість сучасних негараздів мас-медіа мають коріння у атавістичній системі державних і комунальних ЗМІ. Про що і сказав на нараді. Якщо врешті-решт зможемо домогтися реформування ЗМІ, багато проблем зникнуть самі по собі. Адже тенденція відслідковується доволі чітко: приватні медіа просто роблять свою справу, комунальні – весь час сигналять про утиски.

У Чернігові відбулася акція протесту трудового колективу редакції місцевої районної газети «Наш край». Протестували проти втручання у редакційну політику владних співзасновників – районної ради та районної державної адміністрації. А ще вимагали фінансової підтримки газети.

У Коропі трудовий колектив місцевої районки «Нові горизонти» намагаються просто витіснити зі складу співзасновників. Щоб багато на себе не брали і писали лише про те, що хоче читати влада.

В Ічні про таке місцеві чиновники мріють вже давно. І не тільки мріють. Минулого року довелося там проводити спеціальне виїзне засідання Асоціації регіональних ЗМІ за участю голови НСЖУ Ігоря Лубченка, аби переконати владців, що вони чинять протизаконно. Не знаю, чи переконали, та все ж спроби посадити газету «Трудова слава» на короткий поводок дещо пригальмували.

Цей перелік можна продовжувати до безкінечності. А закінчиться він лише тоді, коли чиновництво нарешті відлучать від преси і законодавчо заборонять використання ЗМІ у якості агітаторів і пропагандистів.

Коментарі закриті.