На сьогодні в Україні проживає понад 14 млн. молоді віком від 14 до 35 років.

За повідомленням Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, вік молоді визначений статтею 1 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», який є базовим законодавчим актом, що регулює основні засади державної молодіжної політики.

Такий віковий ценз розшаровує цю категорію населення на вікові групи, і в кожному із них є свої пріоритети, інтереси, соціальні можливості та потреби. До того ж, така значна кількість населення, віднесеного законодавством до категорії «молодь», не дає змоги в повному обсязі вирішувати проблеми молоді, передбачені нормативно-правовими актами.

Водночас, життя все наполегливіше висуває перед молоддю завдання більш ранньої соціальної зрілості. Молодь у віці 29 років є активним членом суспільства, повністю завершується її соціально-політична адаптація, стабілізується сімейно-політичний статус. Після 24-25 років молоді громадяни вже стають батьками, а до 35  можуть мати і внуків.

У той же час у багатьох країнах Європи молоддю вважаються громадяни, вік яких не перевищує  27, а то і 24 роки.

Виходячи з світового досвіду, та з метою забезпечення більш ранньої соціальної зрілості молоді Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту ініціює розроблення законопроекту щодо внесення змін до Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» в частині зниження верхньої межі віку громадян, віднесених до категорії «молодь» з 35 до 29 років.

Встановлення вікової межі молоді з 14 до 29 років сприятиме створенню економічних, соціальних і правових чинників, спрямованих на повне задоволення потреб і запитів молодих людей, що в свою чергу, дасть можливість високу ефективність державної політики щодо соціального становлення та розвитку молоді в Україні.

Коментарі закриті.