Менський підприємець і добродійник Володимир Булавка – людина з щедрим серцем, небайдужа до чужої біди й негараздів.

 

Можливо, тому, що зі шкільних років він підпрацьовував і знав ціну власноруч заробленої копійки. Свій будівельний бізнес теж створив із нуля. Виводила в люди Володимира Олександровича мати, лаборант районної лікарні, навчивши любові до ближнього.

 

Благодійник постійно фінансово допомагає українським військовим у зоні АТО, місцевим рятувальникам, школам, храмам і тяжкохворим дітям.

 

Тільки під час недавнього благодійного фестивалю «Золотий фенікс» він передав 20 тисяч гривень на зцілення онкохворих маленьких менян.

 

За словами настоятеля Макошинського Свято – Покровського храму Олександра Тарасенка, праведні діла й милосердя вже стали для підприємця внутрішньою потребою.

 

 

ВІЙСЬКОВИМ – ТЕХНІКУ Й ХАРЧІ

Від менських волонтерів випадково дізнаюся, що Володимир Булавка має відзнаки за благодійну діяльність, за патріотизм і вагомий внесок у підтримку військових Збройних Сил України. Саме він разом із підприємцями – однодумцями Анатолієм Скибою і Анатолієм Паршиним ще до початку збройного конфлікту в березні 2014 року допомагали прикордонникам. Неодноразово возили продукти харчування, теплий одяг і взуття, цигарки, започаткувавши в районі волонтерський рух. Згодом ініціюють збір коштів для підтримки наших хлопців на передовій.

 

Капітально відремонтують автомобіль УАЗ і передадуть його для потреб військових. Купуватимуть пальне, запчастини, генератори, прилади нічного бачення, кабелі, ліки, обмундирування, харчі…

 

За станом здоров”я Володимир не зміг особисто їздити на передову, але вже три роки власними коштами допомагає армії, аби «зупинити війни чорний дим».

 

 

РЯТУВАЛЬНИКАМ – ЗАПЧАСТИНИ І ПАЛЬНЕ

Володимир Булавка і Анатолій Паршин постійно допомагають і місцевим рятувальникам.

 

За словами начальника Менського районного відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Чернігівській області Дениса Луговського, тільки нинішнього року передали чотири новенькі шини з камерами, акумуляторну батарею, мастило, паливні та масляні фільтри, охолоджуючі рідини, свічки запалювання, двірники. Загалом на понад 10 тисяч гривень.

 

Посеред зими пожежники одержали зі столиці автомобіль «АПД – 2» що вже експлуатувався. Отож потребував переоснащення, щоб бути на ходу. Відгукнулися підприємці відразу – без вагання, розуміючи особливість цієї служби.

 

 

ХРАМАМ – НОВІ ІКОНИ

Три роки тому в селищі Макошине розпочалося будівництво нового Свято – Покровського храму. Зводиться будівля усім миром – допомагають віряни, народні обранці, керівники сільгосппідприємств, бізнесмени. За велінням серця неодноразово робив пожертви й Володимир Булавка.

 

На прохання настоятеля недавно подарував дві сучасні великі ікони – православного святого і церковного діяча Феодосія Печерського та великого чудотворця Антонія Печерського. Образи вже прикрашають стіни церкви. Придбані три ікони й для Куковицького храму.

 

Праведні діла, як каже протоієрей Олександр Тарасенко, – для блага людей, для утвердження віри й відродження духовності.

 

 

ШКОЛАМ – ВІКНА Й МАЙДАНЧИК

Вперше поспілкувалася з Володимиром на цьогорічному ювілеї Стольненської загальноосвітньої школи. Мимоволі помітила, що його як давнього знайомого зустрічали і педагоги, й школярі та дякували за допомогу.

 

За сприяння народного депутата Валерія Давиденка наприкінці минулого року в освітньому закладі зробили ремонт, замінивши старі вікна й двері на пластикові. Фінансове питання розв’язав депутат, а ремонтні роботи швидко і якісно виконали менські підприємці.

 

Будівельники відійшли від затвердженого проекту та поставили додаткові віконні блоки. Загальна вартість робіт при цьому залишилася незмінною. Таким був подарунок ( а це десь 100 тисяч гривень) особисто від Володимира Булавки і колег – партнерів. До слова, на ювілей він теж завітав із солодкими гостинцями.

 

На території Менської ЗОШ ім. Шевченка, в якій навчався його син Юрій – нині учень Чернігівського ліцею із посиленою військовою підготовкою, підприємці за почином Володимира облаштували подвір’я та спортивний майданчик.

 

Як розповість вчителька Світлана Казімірова, Оксана й Володимир Булавки були активними батьками, першими відгукувалися на прохання про допомогу. Юрко теж проявляв ініціативу – просив тата то зварити стільці, то посприяти з ремонтом класу, то закупити подарунки…

 

Фінансова підтримка загальноміського свята Масляної, конкурсу «Жінка року», шоу «Кохання з першого погляду», спортивних змагань і турнірів, інших масових заходів – усе це добрі справи Володимира.

 

Буває, що хтось зробить на гривню, а похвалиться на мільйон. Володимир Булавка – людина не публічна, виступати й славити себе не мастак. Але сільчани вдячні – в Стольному, Макошиному, Куковичах, Величківці, Феськівці, інших селах за небайдужість і підтримку. На прохання людей і розповідаю про благодійність підприємця.

Ольга Чернякова.

Коментарі закриті.