Друге півріччя минулого року виявилося надзвичайно складним для аграріїв: нестача дощів, пізній і мізерний сніговий покрив, різкий перепад температур. Чи вплинуть складні погодні умови на врожайність у 2015 році?

За інформацією управління агропромислового розвитку Менської РДА, цього року озимих посіяно на площі 12 806 га, при цьому на 63% зросла кількість гектарів під пшеницею (до 11 750 га). А жита залишилося майже стільки ж, як і торік. Це пов’язано з нерентабельністю культури – вже понад два роки жито мало затребуване на зерновому ринку.

Стан посівів на Менщині, як і по всій області, викликає занепокоєння. Посушлива осінь далася взнаки. Нетипова погода спричинила розтягування періоду посівної, в одних господарствах сіяли за науковими рекомендаціями, а в інших – чекали опадів.

Тож на сьогодні в доброму стані знаходяться лише посіви жита, а от пшениці – тільки 22% зайнятих нею площ. Дещо покращили ситуацію дощі і відтавання снігового покриву, але все одно 78% пшениці до сьогодні – у фазі сходів та одного – трьох листків.

Крім того, різкий перепад температур з плюса до мінус десяти – це також стрес для посівів. Ці фактори обов’язково негативно вплинуть на урожайність зернових культур у нинішньому році, і то за умови, що ці посіви взагалі перезимують.

Окрім зернових, у районі посіяно понад 900 га ріпаку. Культура ця дуже примхлива й вибаглива до температурного режиму. На сьогоднішній день уже є дані, що весь ріпак у незадовільному стані. Є великий ризик, що площі, зайняті ним, весною доведеться пересівати.

Коментарі закриті.