Тваринам у Менському зоопарку півроку було сутужно через те, що кілька місяців Держказначейство не пропускало бюджетні кошти. Керівництву звіринця довелося добряче поклопотатися, аби нагодувати тварин: і самі корми заготовляли, і з дому приносили, і у борг просили. Навіть різали качок і кіз у зоопарку.

Без м’яса – ніяк

– Через проблеми у Держказначействі потерпаємо не тільки ми, а й інші організації, – каже директор зоопарку Зінаїда Максименко. – Але ж звірі не винні, що хочуть їсти. Хто їх нагодує? Пацієнтам у лікарню родичі щось принесуть, а звірям?

За словами Зінаїди Сергіївни, щодня трьом левам потрібно дати 80 кілограмів м’яса. Леопардам, пумам, рисям теж м’ясо необхідне. Голодні хижаки – потенційна небезпека для відвідувачів.

За ветеринарними нормами, звірям потрібно давати так званий живий корм: кролів, курей, кіз, лабораторних пацюків, білих мишей, хом’яків. Усіх цих тварин в зоопарку вирощують на корм іншим тваринам, однак «живе» м’ясо необхідне у чималих обсягах.

– Качок у нас цьогоріч достатньо виросло, тож ішли на корм хижакам, – каже директорка. – І кіз порізали трохи. До речі, столичні журналісти трохи перебільшили: дійсно, за рахунок овечок та кіз ми рятувалися у ситуації безгрошів’я, однак ми й раніше збиралися обновляти поголів’я цих тварин, бо деяким із них по 10 – 15 років, вони вже стали вироджуватися.

Харчі – у борг

Від травня зоопарк мав заборгованість на суму 486 тисяч гривень, це із заробітною платою. Грошей працівникам не платили два місяці, щоправда, нині вже отримали зароблене.

А от за харчі для тварин звіринець кілька місяців не міг розрахуватися, тож просили постачальників дати у борг.

У Бірківці випросили сіна. Надали допомогу фермерське господарство «Гречуха», ПрАТ «Менське племпідприємство», ск «Куковицький», приватні підприємці. Деяким постачальникам зоопарк заборгував і по 30, і по 40 тисяч гривень.

– Щодня потрібно давати тваринам 10 – 12 кілограмів риби, – каже Зінаїда Максименко. – Як у борг не продадуть – купую за власний кошт, хоча б для пеліканів. А куди подінешся? Вони ж не винні у людській бюрократії. Буряки, моркву, інші харчі наші працівники завжди з дому несуть. Самотужки збирали яблука, гілки, косили траву – усе робили, щоб тварин нагодувати. Ведмедям і мавпочкам потрібне варення. Можливо, хтось поділиться…

Є люди небайдужі

Минулих вихідних до нашого зоопарку приїздили відвідувачі з Корюківки та Коропа, і не з порожніми руками! Несли торби зі столовими буряками, морквою, картоплею, яблуками. Поділився гостинцями й один небайдужий менянин.

А у соцмережах також розгорнулася справжня захисна кампанія. Колишні наші земляки, котрі мешкають у інших містах, ладні перерахувати кошти на захист тварин, закликають у магазинах та інших людних місцях поставити коробки для збору коштів, аби зберегти візитівку нашого міста. Адже наш зоопарк пережив і «лихі 90-ті», й інші скрутні часи.

– Ми, звичайно, будь-якій допомозі будемо раді, – каже Зінаїда Сергіївна. – Хочеться, аби наші підопічні завжди були нагодовані й доглянуті, щоб виводили нове потомство і радували відвідувачів. Можу поділитися доброю новиною: кошти нарешті почали пропускати, ми потроху віддаємо борги і сподіваємося на краще.


Табун кіз та овець одразу юрмиться коло паркану, як тільки забачить завідувача секції копитних тварин Ніну Аскерову. Сьогодні вранці вона принесла їм на сніданок овес та моркву, покладе й сіна.


Олександр Опара з Ленінівки привіз до зоопарку свою маленьку донечку Вікторію. Дівча радо роздивляється великих «кицьок» зі смішними китичками на вухах.


Півторарічний ведмідь Барні замість того, щоб давно влягтися у свій барліг, бавиться з дерев’яним стовпчиком, стрибає і навіть привітно махає лапою доглядальнику. Можливо, так довго ведмідь не залягає у сплячку тому, що йому не вистачає солодкого.

Коментарі закриті.