Лютий розпочався для чернігівського великого земляцького роду з пам’ятної події – загальних зборів, які відбулися 1 лютого у Міжнародному виставковому центрі. Участь у зібранні взяла і менська делегація на чолі головою РДА Анатолієм Соломком та головою райради Володимиром Невжинським.

Голова ради товариства «Чернігівське земляцтво в Києві» Віктор Ткаченко розповів про результати роботи впродовж 2012 року. Об’єднуючим фактором зусиль земляцтва було належне відзначення 210-річниці Чернігівської губернії та 80-річчя Чернігівської області.

Минулого року відбувалися як традиційні заходи, що утвердилися за 17 років існування земляцтва (увага до будинку Чернігівщини на території Національного музею архітектури і побуту в Пирогові, участь у святах з нагоди річниць міст і сіл Сіверщини, ярмарках та ін.), так і нові. Зокрема, у товаристві народилася ініціатива проведення масштабних конкурсів серед школярів області. Торік такий відбувся – конкурс «Перлини рідної Сіверщини», де були представлені роботи декоративно-ужиткового мистецтва.

Побачили світ багато нових книг наших земляків, а також довідники краєзнавчого характеру.

Минулого року розпочато підготовку до гідного відзначення 120-річчя від дня народження українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника, класика світового кінематографу Олександра Довженка. Результатом такої роботи став Указ Президента України «Про відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка», а також підтримка найвпливовішими громадськими об’єднаннями України звернення депутатів Сосницької районної ради щодо присвоєння кінокласику звання Героя України (посмертно).

Підтримувалися плідні зв’язки з Чернігівським земляцтвом у Москві, яке очолює вихідець з Блистови Микола Лях. Об’єдналися чернігівці у Томську, Одесі, Білій Церкві.

Традиційно на загальних зборах було підписано угоду про співпрацю між обл­держадміністрацією, обласною радою та Чернігівським земляцтвом у Києві.

Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко вітав земляків на зібранні і вручив почесні відзнаки кращим з кращих. Заслужені нагороди отримали вихідці з Чернігівщини і від заступника голови обласної ради Валентина Мельничука.

Участь у зібранні Чернігівського земляцтва взяли екс-президент України Леонід Кучма, колишній голова Верховної Ради Іван Плющ, народний депутат України Олег Ляшко та інші.

Голова Менського осередку товариства Микола Ткач вручив грамоту співаку Михайлу Полозу, уродженцю Вільного, за активну участь у діяльності осередку та з нагоди 65-річчя з дня народження.

Святковий концерт для чернігівців влаштував Національний оркестр народних інструментів.Коментарі закриті.