52t

За ініціативою Міжнародної організації праці для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. За даними Всесвітньої Організації охорони здоров’я, смертність від нещасних випадків займає 3 місці після серцево-судинних та онкозахворювань. При тому, що від останніх хвороб гинуть переважно люди старшого віку, а від нещасних випадків гинуть переважно люди працездатні,молодого та середнього віку. Так , за статистикою, у чоловіків у віці від 15 до 36 років найбільш поширеною причиною смерті є нещасний випадок.

За даними Міжнародної організації праці, щорічно у всьому світі фіксується біля 125 млн випадків виробничого травматизму; загалом у всіх країнах світу кожні 3 хв гине людина, а кожну секунду травмується 4 особи. В Україні близько 17 тисяч українських робітників щороку стають на роботі інвалідами.

На жаль, на сьогодні в нашій країні так і не сформувалось ціна життя людини та відповідне ставлення до питань охорони праці. І роботодавці, навіть ті, що мають кошти, не поспішають використовувати їх на профілактику виробничого травматизму, а спрямовують для скорішого збільшення прибутку. Тільки там, де про безпеку праці дбають щоденно, систематично зменшуються вірогідність настання нещасного випадку на виробництві. Наслідки нещасних випадків коштують у 10 разів дорожче, ніж вартість заходів щодо їхнього попередження.

У 2015 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».
Упродовж майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворотній процес і кількість травмованих та загиблих на виробництві досягла критичної позначки: кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися у 2014 році, вже перевищила кількість смертей на виробництві за попередній рік.

Бережіть себе! Пам’ятайте, вас дома чекають !
Бажаю всім безпечних, тривалих і добре фінансованих умов праці!

Начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Менському районі Галина Коваленко.

Коментарі закриті.