Уклонение от налогов. Доллары, конверт, наручники.Жертвою зловмисників стають особи, які звертаються по кредит до товариств, що надають послуги з адміністрування придбання товару у групах.

Не вчитуючись у нюанси договору, позичальник бездумно підписує угоду з товариством, а даремно. Документ передбачає, що під приводом розіграшу грошей у групі він повинен зробити першочергові внески (сума оговорюється в угоді). Згідно з умовами договору перші внески, які були сплачені особою, не повертаються товариством навіть в тому випадку, коли особа в односторонньому порядку розірве угоду.

Представники товариства запевняють, що кредит буде отриманий позичальником протягом 2-3 днів. Вони набирають таких позичальників чоловік 50 і ніби-то проводять розіграш кому з позичальників виплачувати цей кредит. А потім знову повідомляють, що для того, щоб отримати кредит, позичальнику знову потрібно внести певну суму. І так до нескінченності.

Як правило, офіс цього товариства знаходиться в іншому місті. І знайти «кінці» людина вже не може. Або їй потрібно увесь час вносити гроші на рахунок товариства і чекати на «диво», або, втративши гроші, залишитися ні з чим.

На сьогоднішній день до Чернігівського міського відділу УМВС надійшло близько двох десятків таких заяв. За частиною з них відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 СЗГ УМВС України в Чернігівській області

Коментарі закриті.