Державною фіскальною службою України листом від 26.05.2017 № 13539/7/99-99-15-02-01-17 надано роз’яснення щодо положень викладених в Постанові Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року №191 «Про затвердження Порядку визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної особи для цілей трансфертного ціноутворення».

 

Даний порядок забезпечить виконання підпункту 39.3.2.8 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» та визначає процедуру розрахунку середньозваженого значення показника рентабельності у разі використання фінансових показників зіставної юридичної особи за декілька податкових періодів для цілей трансфертного ціноутворення.

Середньозважене значення показника рентабельності застосовується під час розрахунку діапазону рентабельності для методів, які базуються на порівнянні фінансових показників контрольованої операції з фінансовими показниками зіставних юридичних осіб.

Даний Порядок містить техніку розрахунку середньозважених показників рентабельності при використанні відповідних показників рентабельності: валова рентабельність, валова рентабельність собівартості, чиста рентабельність, чиста рентабельність витрат, рентабельність операційних витрат, рентабельність активів, рентабельність капіталу тощо, в залежності від вибору методу встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки».

Триває підготовка звітів про контрольовані операції за 2016 рік, термін подачі якого припадає на 2 жовтня 2017 року. Отже, платникам, які здійснювали контрольовані операції протягом 2016 року, необхідно скористатися методологією викладеною в Порядку для правильного визначення оподаткованого доходу податком на прибуток у зв’язку з застосуванням трансфертних цін.

Коментарі закриті.