img_500x471Чернігівське управління Пенсійного фонду України повідомляє, що відповідно до пункту 10 частини 2 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров`я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі — Революція Гідності), та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, належать до інвалідів війни.

На підставі виписок з актів огляду у МСЕК, в яких зазначено причину інвалідності “Поранення, каліцтво, контузія чи інші ушкодження здоров`я, одержані під час участі у Революції Гідності”, призначення пенсій зазначеним особам за наявності необхідного страхового стажу здійснюється згідно із Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.
Надання додаткових документів, які підтверджують зв`язок інвалідності з пораненням, каліцтвом, контузією чи іншим ушкодженням здоров`я, одержаними під час участі у Революції Гідності, чинним законодавством не передбачено.
Пенсія по інвалідності обчислюється в розмірах, визначених Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, при цьому до пенсії встановлюються виплати, передбачені для інвалідів війни (підвищення. Цільова грошова допомога). Мінімальна пенсійна виплата встановлюється в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 № 656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій”, для інвалідів війни І групи — 285 відсотків, ІІ групи — 255 відсотків, ІІІ групи — 225 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня складає 1074,00 грн., з 1 травня — 1130,00 грн.,а з 1 грудня — 1208,00 грн.
Щодо строків призначення пенсій, то вони визначаються згідно із статтею 45 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”. Пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності, в іншому випадку — з дня звернення. У випадку, коли мала місце зміна причини інвалідності (із загального захворювання на поранення, каліцтво, контузію чи інші ушкодження здоров`я, одержані під час участі у Революції Гідності), після надходження довідки МСЕК мінімальна пенсійна виплата, як інваліду війни, встановлюється з дати, з якої змінено причину інвалідності, в тому числі коли МСЕК робить залік за період до дати огляду.

 

Коментарі закриті.