Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує платникам загальної системи оподаткування про обов’язок сплатити єдиний внесок, нарахований за 2017 рік. Термін сплати минув 9 лютого 2018 року.

Звертаємо увагу, що мінімальна сума єдиного внеску за 2017 рік, яку необхідно сплатити фізичним особам – підприємцям що перебувають на загальній системі оподаткування, становить 8448 грн (704 грн х 12 міс.).

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, згідно з п. 2 частини 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно несплачених сум.

Крім того наголошуємо, що фізичні особи – підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, повинні подати звіт за 2017 рік про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за формою згідно таблиці 1 додатка 5 встановленої законодавством форми звітності із зазначенням типу форми «початкова».

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої законом про ЄСВ, контролюючим органом здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою (п. 7 частини 11 ст. 25 цього Закону).

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої зазначеним Законом.

Нагадуємо, що з 2018 року підприємці загальної системи оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок щоквартально. Отже, за 1 квартал 2018 року слід сплатити єдиний внесок за себе до 20 квітня.

Мінімальна сума єдиного внеску за 1 квартал 2018 року, яку необхідно сплатити фізичним особам – підприємцям, що перебувають на загальній системі оподаткування, становить 2457,18 грн (819,06 грн х 3 міс.).

Коментарі закриті.