До суду викличуть смскою
Зал засідань Менського районного суду.

І рішення скинуть на вашу електрон­ну пошту. Якщо, звичайно, забажаєте. У Менського районного суду вже є технічні можливості для цього.

Від середини липня в районному суді розпочато обмін електронними документами між судом та учасниками судового процесу (кримінального провадження). Зокрема, надсилання судових рішень здійснюється електронною поштою паралельно з документами у паперовому вигляді. А тексти судових повісток відправляють за допомогою SМS-повідомлень.

Ці новації мають удосконалити і значно спростити систему інформування учасників судового процесу (кримінального провадження) про час і місце розгляду справи, налагодити ефективний двосторонній зв’язок між судом та учасниками, тим самим забезпечивши належну оперативність у розгляді cпpaви.

Крім зручності і оперативності для обох сторін, цей доступний спосіб отримання судових по­віс­ток дає можливість суду значно економити бюд­жетні кошти на поштові відправлення.

Для отримання процесуальних документів у електронному вигляді, у тому числі копій судових рішень, необхідно зареєструвати поштову скриньку електронного суду на домені mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів у електронному вигляді, яку можна роздрукувати на офіційному веб-порталі «Судова влада України». Процесуальні документи будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану в домені mail.gov.ua електронну адресу.

Для отримання тексту судової повістки в електронній формі за допомогою SМS-повідомлення учаснику судового процесу (кримінального провадження) потрібно подати до суду заявку про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SМS-повідомлення. Форму заявки можна роздрукувати самостійно на офіційному веб-порталі «Судова влада України» або отримати безпосередньо в канцелярії райсуду. Текст судової повістки буде надсилатися учаснику судового процесу (кримінального провадження) на його номер мобільного телефону, вказаний у заявці.

Як повідомив голова Менського районного суду Валерій Чепурко, на кінець серпня вже майже два десятки громадян, що стали учасниками судового процесу, скористалися цією можливістю.

– У нас встановлена спеціальна комп’ютерна програма, завдяки якій і ми отримуємо відповідну інформацію: коли, о кот­рій годині і хвилині наш адресат відкриває це SМS-повідомлення, – зауважує Валерій Олексійович. – Бувало, що відповідну заявку громадяни подавали, а мобільний телефон ви­йшов з ладу чи загубився. Оперативно повідомляли до нашої канцелярії, і тоді ми судовий виклик надсилали поштою.

У випадку зміни номера мобільного телефону чи за наявності обставин, які перешкоджають отриманню тексту судової повістки шляхом SМS-повідомлення, учасник судового процесу (кримінального провадження) повинен невідкладно подати до суду заяву про зміну порядку здійснення судового виклику.

І це не всі технічні новини в роботі районного суду. У липні цього року тут за кошти держбюджету облаштовано зал для відеоконференцзв’язку.

– Тепер ми маємо змогу зв’язуватися зі слідчими ізоляторами і місцями позбавлення волі навіть з інших областей, – розповідає Валерій Олексійович. – Це значно полегшує нашу роботу, бо раніше, наприклад, був випадок, коли для допиту шляхом відеоконференцзвя’зку свідка з Хмельницька ми їздили до Чернігівського апеляційного суду. Система уже працює, але якість її роботи значно покращиться, коли застарілі кабелі зв’язку нам замінять на оптоволоконні. Це станеться у вересні, за кошти держбюджету
.
Подібні технічні інновації в судах запроваджуються по всій Україні і пов’язані з введенням у дію нового Кримінально-процесуального кодексу. Для нашого районного суду вони особливо важливі, адже тут розглядається 500 – 700 справ щороку. До його територіальної юрисдикції належить аж дві установи управління Державної пенітенціарної служби в області: Домницький виправний центр №135 і Менська виправна колонія №91, що знаходиться в Макошине. До речі, в макошинському закладі відеоконференцзв’язок уже працює через супутникову антену.

Коментарі закриті.