10 порад як зберегти тепло у вашій оселіНаселення змушене платити за теплову енергію, 45% якої реально не отримує через втрати при транспортуванні.

Причини – зношеність тепломереж і морально застарілі системи регулювання транспортування теплової енергії, відсутність засобів обліку, пише “Дзеркало тижня”, посилаючись на оновлену Енергетичну стратегію України.

Зокрема у затвердженій Кабміном стратегії вказується, що більшість мереж і джерел тепла “не мають коштів інструментального контролю теплових втрат, тому точної інформації про втрати немає”.

“Оціночно вони становлять не менше 30%, а насправді можуть бути і більшими. Значні обсяги втрат тепла в теплових мережах пов’язані з їх незадовільним фізичним станом, сьогодні зношеність магістральних і розподільних мереж сягає 70% їх загальної протяжності”, – зазначають автори стратегії.

Крім того , “…морально застарілі групові та центральні теплопункти мають недосконалі системи регулювання відпускання теплової енергії щодо температури повітря . Це служить причиною додаткових втрат теплової енергії, які оцінюються в 10-15%”.

Тобто сумарно тепловтрати від виробника теплоносія до споживача оцінюються на рівні 40-45%.

Також у Енергостратегії вказується, хто за це платить. Згідно з документом, тариф обчислюється на стадії відпускання теплоносія в мережу і формується він “від витрат”.

“Чинна практика обчислення тарифів на теплову енергію на стадії її відпускання в мережі призводить до відсутності фінансових стимулів до реконструкції тепломереж, що обумовлює низькі темпи їх відновлення” , – йдеться в документі.

“Фактично нікого не цікавить, якої якості, а точніше температури, теплоносій отримують споживачі – все вже сплачено. І це при тому, що розробники Енергостратегії визнають: системи централізованого теплопостачання мають значні втрати виробленої теплової енергії на стадії транспортування та розподілу тепла, часто трапляються аварії тепломереж…”, – наголошується в статті.

Видання інформує, що фактичне відпускання теплової енергії всіма джерелами систем центрального теплопостачання в останні роки становить близько 140 млн. Гкал на рік з тенденцією до подальшого зниження.

Загальна протяжність теплових мереж у системі опалювальних котелень – 33,8 тис. км у двотрубному вимірі.
Основними споживачами теплової енергії в Україні є житлово – комунальні господарства (ЖКГ) і безпосередньо населення – близько 70%.

До систем централізованого теплопостачання підключені близько 11 млн. квартир, переважно в містах і селищах міського типу. Близько 7 млн. домогосподарств, здебільшого малоповерхової забудови, користуються системами індивідуального теплопостачання.

Коментарі закриті.