DSC_2011 DSC_2011За словами вчительки фізкультури міської школи ім. Т.Г. Шевченка Ганни Соколенко у 3-Б звільнених від занять фізичними вправами поки немає. У вересні нормативів діти не здають, тож лишається час на їхні улюблені рухливі ігри. Фото автора.

За останні два роки в Україні на уроках фізкультури роки померло семеро дітей. Саме тому міністерства освіти, охорони здоров’я і сім’ї, молоді та спорту спільно прийняли рішення, що до початку навчального року кожен школяр має пройти поглиблений медичний огляд. Про особливості та терміни медогляду у районі «Нашому слову» розповіла заступник головного лікаря з питань охорони материнства і дитинства Галина Вербицька.

– На початку календарного року було складено графік медогляду школярів, до 25 травня всіх учнів було оглянуто, – каже Галина Іванівна. – Сьогоднішні першокласники, тодішні вихованці дитячих садків теж пройшли медогляд ще навесні. Так має бути і в наступному році. Станом на сьогодні усі учні допущені до навчання і жодних проблем із цим через питання, пов’язані з медоглядом, виникнути не повинно.

За наказом МОЗ бригадою лікарів мають бути оглянуті діти віком від п’яти до 17 років. Раніше огляди проводили у школах, тепер – у ФАПах, амбулаторіях, на базі лікарень. У списку спеціалістів, яких треба пройти – окуліст, ЛОР, хірург, невропатолог, психіатр, стоматолог, а для дівчаток – гінеколог. Для повного медогляду необхідна і кардіограма. Тим, хто займається у спортивних чи танцювальних гуртках та секціях слід пройти пробу Руф’є*, щоб переконатися, що із серцем усе гаразд.

У міській школі імені Т.Г. Шевченка нам повідомили, що всі учні школи навесні пройшли комплексний медогляд. Кожну дитину оглянула бригада лікарів. У разі, якщо у котрогось із школярів лікарі виявляли певні захворювання чи вади, батькам були передані направлення на детальніше обстеження у центральній районній лікарні. Також лікарі давали приписи стосовно того, що деяких із оглянутих дітей рекомендували перевести у спеціальні групи для занять фізичною культурою.

*Проба Руф’є – це оцінка працездатності серця. Вирахувавши потрібний індекс після присідань дитини, можна встановити чи атлетичне серце в школяра чи в нього серцева недостатність сильного ступеня.

За статистикою, захворюваність дітей шкільного віку в Україні за останні 10 років зросла на 26,8%. Майже третина першокласників мають хронічні захворювання, стільки само учнів – функціональні відхилення, а в 47% є й хронічні захворювання. І лише 23% школярів можна віднести до групи здорових. Сьогодні популярним серед лікарів стало таке твердження: у середньостатистичного пенсіонера болячок менше, ніж у середньостатистичного школяра.

У дітей часто бувають хронічні процеси в носоглотці (80%): хронічний тонзиліт, аденоїди, викривлення носової перегородки; захворювання зубів (60%). Також часті захворювання органів травлення, порушення постави й деформація хребта, відхилення у діяльності нервової й ендокринної систем, патологія зору. Уже в першому класі відхилення в опорно-руховому апараті мають до 11% школярів, носоглотці – 25%, нервовій системі – 30%, органах травлення –30%, алергійні прояви – 25%.

Коментарі закриті.