Однак нинішнього року він, як прогнозують експерти Міністерства охорони здоров’я, не буде агресивним і смертельно небезпечним.

Хвороби вже атакують

Ще на початку вересня обласне управління охорони здоров’я поширило таку інформацію: «За даними ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», та враховуючи ситуацію, яка склалася в світі з грипу, у епідемічному сезоні 2012 – 2013 рр. в Україні прогнозується сумісна циркуляція вірусів грипу А (H3N2), а саме – нового штаму «Вікторія», який поки що не зреалізував у нашій країні свої епідемічні властивості, та нового для України штаму вірусі грипу «Вісконсін». Не виключена можливість циркуляції вірусу грипу «Каліфорнія», але його роль в епідемічному процесі буде другорядною».

Нині ж грип практично уже прийшов до України. Начальник відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Держсанепідслужби України Віктор Ляшко на початку тижня повідомив, що на грип та ГРВІ наразі у країні в середньому захворіло вже 850 тисяч людей. Експерт також зазначив, що найкращим захистом від грипу є вакцинація.

Виручать щеплення

Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Медики рекомендують обов’язкові щеплення від грипу військовослужбовцям, будівельникам, працівникам ДАІ, медичним працівникам, а також особам, які доглядають хворих на грип вдома, дітям з шестимісячного віку; особам похилого віку після 60 років, трудовим колективам підприємств, установ, організацій; жінкам, які, ймовірно, будуть перебувати у вагітності під час епідемії грипу, а також вагітним.

Вірус може вбити

Медики регулярно нагадують, що грип – дуже підступна інфекція, її наслідків не можна передбачити.

– Вірус чинить токсичну дію на весь організм людини, пригнічує його за

Коментарі закриті.