З кінця осені чи початку зими меняни платитимуть за воду за вищими тарифами. За словами міського голови Федора Фесюна, подорожчання буде у листопаді. Керівник ТОВ «Менський комунальник» Василь Зима переконаний, що не раніше грудня. Тим часом все актуальнішим стає інше питання – хто саме забезпечуватиме жителів міста водою?

Допомоги не буде

Нинішні тарифи на воду діють з січня 2010 року. Цьогорічної весни ТОВ «Менський комунальник» підготував нові розцінки. Міськрада не погодила вищі тарифи для населення. І тепер змушена покривати різницю за рахунок бюджету. З липня по жовтень бюджет міста мав виділяти щомісячно майже по 38 тисяч гривень.

За словами міського голови, бюджет більше не має змоги покривати цю різницю, тому користувачам водогону і каналізації доведеться платити повну вартість.

До речі, підприємства і бюджетні організації платять по нових тарифах ще з літа цього року.

Хто кращий

Наразі міський водогін і каналізація є власністю міста. Проте знаходяться вони в оренді у ТОВ «Менський комунальник». І саме це підприємство надає менянам послуги з водопостачання і водовідведення. Термін договору закінчується 1 січня 2013 року.

Депутати міськради хочуть достроково розірвати договір з «Менським комунальником» і передати водопостачання «Менакомунгоспу» – комунальному підприємству, нещодавно створеному при міськраді.

Міський голова запевняє, що завдяки цьому вдасться зменшити тарифи. Директор «Менського комунальника» переконаний, що це погана ідея і тарифи не знизяться. Більше того, місто може залишитися взагалі без води!

Оскільки розірвання договору в односторонньому порядку не передбачене, міськрада звернулася до суду. Судова тяганина може тривати не один місяць, а то й рік.

Аргументи міськради

Федір Фесюн заявляє, що якщо послуги водопостачання і водовідведення надаватиме комунальне підприємство міськради, то тарифи будуть меншими. Аргументує він це так:

– Міськрада призначає голову комунального підприємства та затверджує тарифи, отже, ці послуги фактично будуть їй підконтрольні. Ми матимемо доступ до бази даних, у будь-який час зможемо перевірити обґрунтованість тарифів, якщо виникнуть сумніви. Комунальному підприємству міськради не потрібен прибуток. Якщо він і буде, то його можна спрямувати на розвиток міста.

Аргументи комунальників

– Не маючи дозвільних документів, достатньої матеріальної бази та економічних розрахунків, міська рада заявляє, що тарифи будуть менші. Навряд чи це так станеться, – переконаний Василь Зима. – Якщо у міськраді думають, що зможуть суттєво зекономити на кількості працівників і їх зарплаті, то помиляються. Нове господарство не зможе найняти менший штат і призначити меншу зарплату, ніж передбачено законодавством. До речі, наші тарифи прозорі. Їх перевіряє Державна інспекція з контролю за цінами. Можуть це зробити і депутати міської ради. А що стосується прибутків, то у «Менського комунальника» їх немає, натомість є збитки.

– І ще, для оформлення дозвільних документів потрібно близько року, – зазначає Василь Зима. – Якщо міська рада передасть водогін та каналізацію новому підприємству, а у того не буде дозволів, то воно не зможе надавати послуги. І саме тому місто ризикує залишитися без води. Ми – за чесну конкуренцію, за те, щоб по закінченні дії договору надавач послуг з водопостачання та водовідведення визначався на конкурсних засадах.

Наша довідка. Послугами водопостачання користується 3 тисячі 760 абонентів серед населення (8039 споживачів) та 118 абонентів серед підприємств та бюджетних організацій. Близько 20 відсотків із них користуються водовідведенням.

Коментарі закриті.