До кінця поточного року тарифи на житлово-комунальні послуги в усіх регіонах України необхідно привести до економічно обґрунтованого рівня. Про це заявив президент України Віктор Янукович на засіданні Ради регіонів, повідомляє прес-служба президента.

– Я вимагаю, щоб до кінця 2012 року на місцевому рівні тарифи на послуги ЖКГ були приведені до економічно обґрунтованого рівня. Це спільна робота державного регулятора і місцевої влади, -сказав глава держави.

Президент вкотре нагадав свою вимогу – тарифи повинні бути обґрунтованими і справедливими для населення.

– Не можна безлад і безгосподарність перекладати на людей», – підкреслив він, – там, де це відбувається, реакція має бути жорсткою.

– Ми повинні знайти кошти, а головне – механізми оновлення комунальної інфраструктури, – наголосив президент.

Цілком очевидно, констатував він, платежів, що надходять від споживачів, для цього недостатньо. Натомість у даному випадку слід застосовувати механізми державно-приватного партнерства.

Говорячи про нагальну потребу реформування ЖКГ, Віктор Янукович зазначив: сумний досвід цієї зими свідчить про критичний стан комунального господарства.

– На тлі зростання комунальних тарифів – це неприпустиме явище… Ми повинні забезпечити максимально ефективне використання кожної гривні комунальних тарифів, – сказав президент.

Серед ключових напрямків впорядкування тарифної політики президент назвав технічне переоснащення та зменшення енерговитратності надання житлово-комунальних послуг.

Перспективними у цьому напрямі, на його думку, є пілотні проекти, спрямовані на економію паливно-енергетичних ресурсів, підвищення продуктивності енергетичного обладнання тощо.

Мітки: ,

Коментарі закриті.