Служба зайнятості пропонує ваучери на навчанняМожливості та шляхи вирішення проблем безробіття на засіданні «круглого столу» у Менській райдержадміністрації розглядали очільники територіальних громад, представники РДА,  управління Пенсійного фонду, податківці та профспілчани, керівники підприємств району.

– У нас вже склалася добра традиція зустрічатися на семінарах та спільно вирішувати актуальні питання, – наголосила директор Менського районного центру зайнятості Тамара Кот.  – Маю надію, що і сьогоднішня зустріч привнесе свої плоди по забезпеченню зайнятості населення.

Відтак підлягають вирішенню три  основні завдання. І перше з них – забезпечити людині можливість зміни професії чи відкриття власної справи. Цьому допоможуть професійна перекваліфікація, фінансова допомога держави та видача ваучерів на навчання тим, кому вже виповнилося 45 років (і не обов’язково безробітним).

Наступне –  зацікавити малий і середній бізнес у створенні нових робочих місць. Роботодавцям, які створять нові робочі місця  із заробітною платою від трьох мінімальних зарплат і вище, компенсується 50% єдиного внеску. Той, хто бере на роботу представників соціально вразливих верств населення, отримає компенсацію 100%. Також повністю відшкодовується єдиний соціальний внесок усім, хто створює нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.

Під час «круглого столу» керівники територіальних громад надали згоду на проведення виїзних засідань комісії з довготривалого безробіття безпосередньо у селах та селищах. Це дозволить провести якісну перевірку та визначити причини піврічного, а інколи і набагато тривалішого безробіття. На необхідності проведення цього заходу загострив увагу заступник голови РДА Олександр Мисник.

Коментарі закриті.