Класифікація видів економічної діяльності змінилася. Тож до кінця року суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані провести відповідні зміни.

З 1 січня нинішнього року набрав чинності Національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД-2010), який повністю відповідає європейській класифікації видів економічної діяльності. Про це повідомила державний реєстратор райдержадміністрації Ольга Тищенко.

Нинішній рік є перехідним періодом, тож з 1 січня 2013 року Класифікатор 2005 року (КВЕД-2005) втрачає свою чинність.

За словами Ольги Василівни, фізичні особи-підприємці більш сумлінно поставилися до цих змін. Чого не скажеш про приватні структури-юридичні особи. Часу було достатньо, а що буде в останні тижні?

Ті підприємці, котрі досі не внесли зміни у дані про свій вид діяльності, мають для цього лише

місяць. Звертатися необхідно до державного реєстратора райдержадміністрації з такими документами:

– для юридичних осіб – реєстраційна картка Ф-4;

– для фізичних осіб-підприємців – реєстраційна картка Ф-11.

Картки подає особисто керівник юридичної особи чи особисто фізична особа-підприємець (з оригіналом паспорту) або представник з довіреністю.

Зміна видів економічної діяльності для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з картками форми №4 і №11 проводиться безплатно.

Для забезпечення доступності та відкритості матеріалів з впровадження КВЕД-2010 створений Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-сайту Держкомстату на банері «Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010».
Тож варто всім суб’єктам господарювання (юридичним особам та фізичним особам-підприємцям) провести дані зміни до 31 грудня 2012 року.

zp8497586rq

Коментарі закриті.