На адресу Менського РЕМ за останні 10 днів грудня надійшло дуже багато нарікань щодо аварійних відключень електроенергії споживачам району. Навіть бувають погрози. Тож РЕМ дає відповідь на найпоширеніші запитання.

Чому відключають світло?

У нашому районі, як і по всій області та країні, запроваджено графіки аварійних вимкнень електропостачання через виникнення дефіциту потужності в єдиній енергосистемі України для збереження її цілісності. Дефіцит виник через аварійні зупинки ряду енергоблоків на ТЕЦ у зв’язку з дефіцитом вугілля. Всієї електроенергії, що виробляється електростанціями, недостатньо для забезпечення всіх споживачів України.

Хто дає вказівку про вимкнення електропостачання?

Вказівку «вимикати» енергокомпанії дає диспетчер ДП «НЕК «Укренерго», який зобов’язує диспетчера обленерго вимкнути доведену потужність.

На який час вимикають?

Як правило, вимкнення тривають до двох годин, але за рішенням диспетчера ДП «НЕК «Укренерго» вони можуть бути тривалішими. Надаємо орієнтовні години відключення споживачів:

6.00 – 8.00, 10.00 – 12.00, 14.00 – 16.00, 18.00 – 20.00 – Дягова, Гай, Степанівка, Чапаєвка, Ліски, Осьмаки, Феськівка, Майське, Максаки, Ушня, Бірківка, Блистова, Семенівка, Стольне, Степанівка, Волосківці, Максаки, Дмитрівка, Лазарівка, Подин, Чорногорці.

8.00 – 10.00, 12.00 – 14.00, 16.00 – 18.00, 20.00 – 22.00 – Слобідка, Макошине, Березна, Ленінівка, Бігач, Лугове, Климентинівка, Кам’янка.

Чи може диспетчер обленерго не вимикати світло?

Диспетчер обленерго не має права не виконати вказівки диспетчера ДП «НЕК «Укренерго». Графіки аварійних вимкнень є обов’язковими до виконання. Диспетчер зобов’язаний протягом 15 хвилин з моменту отримання вказівки виключити споживачів.

Чому не вимикають Мену?

Мена, як і увесь Менський район, включені до спеціального графіку аварійного відключення. При введенні даних графіків відключалася й Мена. До простих графіків аварійних відключень Мена не потрапила, оскільки в місті знаходяться споживачі І та ІІ категорій, а також центральна районна лікарня, централізовані котельні, водонапірна башта, водовідвід, підприємства з аміачною сировиною та інші. Відокремити від них побутових споживачів немає технічної можливості, бо вони підключені до тих же ПЛ-10 кВ, що й вищезгадані підприємства та установи.

Як можна уникнути відключень?

Надійність роботи об’єднаної енергосистеми України зараз багато в чому залежить від відповідального ставлення до споживання електроенергії кожним споживачем.

Менський РЕМ звертається до всіх побутових та юридичних споживачів району з проханням раціонально використовувати електроенергію та цінувати кожну кіловат-годину. Побутових споживачів закликаємо не вмикати потужних електроприймачів (пральні машини, мультиварки, скороварки, електробойлери, електроплити, електродуховки та інше) у часи ранкового та вечірнього максимумів – з 7.00 до 10.00 та з 16.00 до 22.00.

Юридичні споживачі мають у зазначені години максимально обмежити виробництво. Або взагалі перейти на нічний режим роботи.

Просимо з розумінням поставитися до вимушених відключень як крайнього заходу по недопущенню надзвичайних ситуацій в ОЕС України.

Дирекція Менського РЕМ.

Коментарі закриті.