В умовах нестачі вільних робочих місць для постійної зайнятості особливе значення мають оплачувані громадські роботи. Участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу і є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування.

Суттєвою матеріальною підтримкою безробітних у період пошуку постійного місця роботи стали оплачувані громадські роботи. До участі в них протягом січня – жовтня 2012 року залучено 430 безробітних громадян. Тобто, майже кожен четвертий з числа осіб, які перебували на обліку у центрі зайнятості, що на 15% більше, ніж минулого року.

За кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до громадських робіт залучено 232 безробітні, ще 198 – за рахунок коштів роботодавців. Загалом на оплату праці осіб, які були залучені до участі у громадських роботах, за 10 місяців 2012 року використано 555,6 тис. грн. З них: з Фонду соцстрахування на випадок безробіття – 276,8 тис. грн., з коштів підприємств – 341,3 тис. грн., з місцевих бюджів – жодної копійки.

Районний центр зайнятості вже не перший рік плідно співпрацює в цьому напрямку з філією «Менський сир» ПП КФ «Прометей», ПП «Агро Перше Т

равня», КСТ «Дружба», ск «Лан», ДП «Зернятко». Активно контактуємо і з сільськими та селищними радами району по благоустрою територій населених пунктів, парків та придорожніх смуг, впорядкуванні цвинтарів та пам’ятників загиблим воїнам-визволителям, доглядом громадян похилого віку тощо.

Відповідно до ст.31 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року №5067-VІ, який набуває чинності з 1 січня 2013 року, організація громадських робіт покладена на місцеві державні адміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад та територіальний орган у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Закон передбачає фінансування організації громадських робіт за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Тож організація цих робіт за рахунок коштів Фонду можлива лише за умови співфінансування в їх з місцевих бюджетів.

Сподіваємося і надалі плідно і активно співпрацювати з соціальними партнерами у цьому напрямку, аби добрий приклад наведення ладу у «власному домі» став нормою життя і проявом турботи про свій рідний край.

zp8497586rq

Коментарі закриті.