Для Дягівської церкви дзвони відлили у Лаврі
Іван Антоненко та настоятель Покровського
храму отець Віталій сподіваються, що вже на Великдень над Дяговою малиново пролунають нові церковні дзвони.

Усім славне древнє село Дягова. Старовинна Покровська церква високими хрестами аж до самої небесної сині прихилилася. От тільки голос свій неповторний втратив храм давно, ще за часів радянської богоборчості. Небайдужі люди мають бажання і надію відновити справедливість, підняти на дзвіницю Дягівської церкви справжні голосисті дзвони.

– Думка ця давно вже душу ятрила, – признається місцевий приватний підприємець Іван Антоненко. – Маємо таку церкву гарну (будівля ХІХ століття, п’ятизрубна, з триярусною дзвіницею), а як закалатають у ній, то і всяке натхнення зникає – дзвонів же добрих нема.

Поділився Іван Іванович своєю задумкою з рідною сестрою Галиною, людиною глибоко віруючою, з настоятелем Покровського храму отцем Віталієм та жителями села. Ідею гаряче підтримали і найактивніше допомагають втілити в життя різні люди.

Галина Іванівна переговорила із земляками, що в обласному центрі обжилися, ті у матеріальній допомозі не відмовили. Внесли свою частку прихожани, голова місцевого фермерського господарства Олексій Бутенко серйозно допоміг.

Отець Віталій пів-України об’їздив у пошуках необхідного: адже хотілося, щоб і якісно, і поцінно. Зупинився вибір на дзвонах, які виливають у Києво-Печерській Лаврі. П’ять дзвонів, уже навіть підібраних за мелодичністю і звучанню, коштують 37 тисяч гривень.

– Двадцять одну тисячу з необхідних коштів уже маємо, – говорить настоятель Покровського храму Дягови отець Віталій. – Віримо, що з Божою та людською допомогою

зберемо і решту. Сподіваємося на допомогу районних підприємців-меценатів і просто небайдужих людей. Адже Біблія вчить нас, що все, що ми має­мо, – від Бога. Від Нього – наше життя, талант, здоров’я, праця, матеріальні блага. Господь же бажає, аби тим, що Він нам дав, ми забезпечували не тільки себе, але й наших ближніх. Звідси випливає обов’язок християнського милосердя і благодійності. До всіх каже Христос: «Блаженні милосердні, бо помилувані вони будуть».

Коментарі закриті.