13 березня в залі засідань міської ради відбулись громадські слухання на тему «Влада та громада: інструменти взаємодії». Мова йшла про перспективи ухвалення Статуту територіальної громади  міста Мена.

Відкриваючи захід Тетяна Громова, голова чернігівської ГО «Молодь – XXI століття»,  зазначила про необхідність налагодження діалогу між владою та громадою, що дає змогу з одного боку громаді впливати на процес прийняття рішень, з іншого легко та ефективно ухвалювати рішення.

Міський голова Федір Фесюн наголосив “Враховуючи те, що в 2015 році буде проведено реформу місцевого самоврядування, все більшого актуального значення набуває вплив громади на міську владу. В Менській міській раді використовуються різноманітні способи ведення такого діалогу: звернення, оголошення, оприлюднення важливої для жителів інформації через ЗМІ та інтернет-ресурси, організація прямих телефонних ліній, безпосереднє спілкування з працівниками міської ради та її депутатами, ін.. В свою чергу це приносить певний результат, який видно не тільки в прийнятих рішеннях ради.”

Виступаючи перед присутніми, Павло Пущенко, голова освітнього центру «Ініціатива», експерт з питань місцевого самоврядування  звернув увагу на діюче законодавство, яким регламентується робота, спрямована на взаємодію між владою та громадою, а також розповів про механізми, які для цього доцільно використовувати – це громадські слухання, загальні збори та місцеві ініціативи. Порядок їх проведення слід визначити у статуті територіальної громади або ж в окремих положеннях місцевих рад.

Павло Пущенко проаналізував проект статуту територіальної громади міста Мена, який вже декілька разів намагались затвердити, але з ряду причин, він так і не був прийнятий.

На закінчення заходу перед присутніми виступив Юрій Стальниченко, заступник міського голови, який наголосив: «Міська рада ніколи не відвертається від підтримки громадської ініціативи, і тому є підтвердження, але на жаль інколи ініціатива громадян проявляється після прийняття важливих рішень. Щоб уникнути таких ситуацій, у міської ради є власний сайт, де публікуються як міські новини так і проекти рішень, з якими варто ознайомлюватись і вносити пропозиції в установленому законом порядку. Крім того є і власна сторінка на Фейсбуці. По можливості рішення публікуються в ЗМІ, або ж можна ознайомитись з прийнятими рішеннями, які стосуються всіх жителів міста, безпосередньо відвідавши міську ради».
На завершення заходу Юрій Валерійович подякував ініціаторам та учасникам заходу за змістовну роботу і висловив надію, що досить скоро місто  Мена відчує ефект від продуктивного діалогу між міською владою та громадою. Враховуючи активність міської влади, положення та сам Статут територіальної громади міста Мена буде прийнятий найближчим часом.

Тетяна Громова

Коментарі закриті.