<img src="http://nslovo.com/wp-content/uploads/2012/12/dia.jpg" alt="" title="dia" width="320" height="259" class="alignleft size-full wp-

image-15333″ />Столичний журнал «Банкиръ» підбив підсумки першого Всеукраїнського конкурсу «Лідер фінансового та фондового ринку». Серед переможців – менська кредитна спілка «Дія». Її визнано кращою кредитною спілкою, що працює у сільській місцевості.

На урочистій церемонії нагородження були присутні акредитовані в Україні дипломати, представники громадських об’єднань, керівники українських банків, бізнесмени. Голова правління КС «Дія» Валентина Пилипенко отримала нагороду з рук президента Всеукраїнської асоціації кредитних спілок Вік­торії Волковської.

– Усіх членів нашої кредитної спілки ми вважаємо однією великою сім’єю, – ділиться секретом успіху Валентина Пилипенко. – Багато до нас приходять запитати поради, провідати, просто так, скоротати час до автобуса. Ви ж знаєте, часто буває так, що людині і поговорити ні з ким. Тому підхід до всіх у нас індивідуальний. Можу назвати багато сімей, в яких з нашою допомогою дітей вивчили, одружили, купили житло і допомогли розпочати власну справу. Адже ми ще й допомагаємо скласти бізнес-план підприємцям, сприяємо пошуку ринків збуту, навчаємо азам фінансової грамотності та багато іншого.

Наш район аграрний, доходи у людей невеликі, тому 40% кредитів, які надає «Дія», – це кредити до 1000 гривень, так звані «від зарплати до зарплати».

За словами Валентини Миколаївни, багато кредитів беруть на лікування, ремонти, газифікацію житла, навчання дітей, розвиток бізнесу. Ну і, звичайно ж, на розвиток власного селянського господарства. На покупку саджалок, сіялок, мотоблоків – на все, без чого в селі не обробити землю.

– Членам кредитної спілки, у яких відкриті депозитні рахунки, ми регулярно надсилаємо листи з інформацією про нашу поточну діяльність, вітаємо зі святами і днем народження, – розказує Валентина Пилипенко. – У нас немає практики зменшення відсотків за депозитами під час дії договору. Відсотки спілка виплачує помісячно і поквартально. За кілька днів обов’язково повідомляємо про нараховані суми.

Наступного року «Дія» планує приділити більше уваги агрокредитуванню.

– Розробляємо бізнес-пропозиції для особистих селянських господарств, проведемо ряд презентацій і навчальних тренінгів на базі сільських рад, – каже голова правління. – Нам у цьому допомагає проект USAID «АгроІнвест». Ми хочемо зробити свій посильний внесок у рівень зайнятості населення, збільшення доходів жителів села і виробництво сільгосппродукції в регіоні.

Коментарі закриті.