ніж— Їм треба поступать, а не судиться, — упевнена менянка Світлана Дереповка. Її син Олександр тиждень провів у Менській районній лікарні з ножовим пораненням. На перерві недалеко від школи під час бійки його вдарив кишеньковим складним ножем однокласник Владислав із села Осьмаки Менського району. І Світлана, і батько Влада Олександр Дадашов вважають конфлікт вичерпаним, претензій одне до одного не мають. Батьки Влада взяли на себе оплату лікування Сашка.

Говорять, що рана неглибока, 4-5 сантиметрів. Але ж конфлікт був і ніж був. Розповідають, що хлопці побилися на перерві у понеділок, 17 лютого, за кількадесят метрів від школи, біля так званих «бочок», куди старші школярі бігають поговорити і покурити.

Сашко дорікнув однокласнику, який не захистив знайомого під час бійки в кафе у селі Бірківка. А Влад дорікнув Сашкові: «Ти б там і сам нічого не зробив». Сашко напав на Влада ззаду, а той, захищаючись, пирнув ножем однокласника у ногу.

Сашка хлопці, що спостерігали за бійкою, одразу ж відвели до лікарні, що неподалік від гімназії. Це було о 10.35. Там констатували: колото-різана рана лівого стегна. Поклали на стаціонарне лікування. У п’ятницю, 21 лютого, він з перев’язаним коліном накульгував лікарняними коридорами. Ходити хлопцю було важко. На ногу майже не ступав.

А за дві години до лікарні прийшов і Влад. У нього лікарі виявили забійну рану правого ока, носа, губ. Та від госпіталізації він відмовився.
Обидва хлопці тиждень після інциденту не відвідували школу. Саша був у лікарні, Влад лікувався вдома.

У Мені кажуть: зіграла Владова гаряча кров. Батько — азербайджанець.
В Осьмаках не погоджуються. Влад, кажуть, спокійна дитина, навіть гуляти не ходить, батькам допомагає. Дадашових характеризують як добрих хазяїв. У Влада дві старші сестри. Обидві заміжні. Причиною вважають конфлікт між міськими та сільськими дітьми. Сільських, кажуть, у місті постійно цькували.

Олександр Дадашов ситуацію майже не коментує:
— Ми вже помирилися. Ніхто не винуватий.

А от сестра Марина Філоненко упевнена, що у брата не було іншого виходу:
— Сашко визвав Влада перший. Одразу напав ззаду. Почав ззаду душить і по голові бити. Владу нічого не оставалось. Це перший раз таке сталося. Він спокійний, а на таких воду возять.

— А ніж він навіщо носить?

— Ножі у них у всіх є. 11 клас. Що ви хочете?

У гімназії проводять перевірку, з’ясовують причини, роблять висновки.
— Задавнених сварок між учнями не було, — говорить директор Менської районної гімназії Михайло Кадушко. — За урок до того я заходив до класу. Говорив з учнями про відвідування, підготовку до уроків. Якихось конфліктів не помітив.

Про те, що сталося, мені повідомив заступник директора. Ми одразу ізолювали учня у моєму кабінеті, доки не прийшли міліція, прокуратура. Сашко навчається у нас з першого класу. Хороший хлопець, захоплюється спортом. Влад навчається у гімназії другий рік. Його характеристики теж позитивні. Але особливим авторитетом у класі не користувався. Обидва навчаються у технологічному класі, вивчають автосправу. Міліція справи не порушувала, бо батьки обох сторін написали заяви, що у них нема претензій одне до одного. Уже в понеділок, 24 лютого, Світлана Дереповка забрала сина додому.
— Нічого здорово страшного не сталося, — каже вона. — Влад нормальний хлопець. Поспорились просто.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №9 (1451), gorod.cn.ua

Коментарі закриті.