Центру дитячої та юнацької творчості виповнюється 75 років. З цієї нагоди 19 листопада у Мені відбудеться грандіозний концерт.

Про славне минуле та сьогодення позашкільного закладу розповідає директор районного центру дитячої та юнацької творчості Тетяна Руденко:

– Саме щедрої осінньої пори у далекому 1936 році нинішній центр розпочав свою історичну ходу з піонерського клубу, у якому працювало два педагоги і чотири гуртки. Роки минали, заклад перейменовувався, реорганізовувався, розвивався і до свого 75-річного ювілею підійшов як районний освітньо-виховний заклад, що має значні творчі здобутки, широку мережу гуртків, висококваліфікований педагогічний колектив, свою історію і традиції.

Найголовніша цінність кожного навчального закладу – це люди, кваліфіковані, творчі, віддані справі педагоги. У цьому відношенні центр творчості – справжня кузня кадрів. У різні роки педагогами у закладі працювали такі відомі і знані у місті та районі люди як перший директор районної гімназії Лідія Багмут, наш відомий фотомайстер Іван Шульга, секретар міської ради Валентина Новик, юрист міської ради Людмила Стародуб, засновник і колишній директор краєзнавчого музею Володимир Покотило. А ще – Олексій Пилипенко, Люся Рубаха, Анатолій і Олександра Поповичі, Микола Гаркуша, Михайло Васильєв, Михайло Гетьман, Людмила Маглич, Катерина Панфілова, Надія Здор, Лідія Сівцова, Раїса Гронь, Галина Прищепа, Любов Душко.

Багато років професії педагога-позашкільника віддали Світлана Самойлович, Наталія Дорошенко, Ніна Терпицька, Тамара Шепіна, Валентина Русанова, Любов Скриль, Олександр Супрун, Леонід Москалець, Галина Чичкан та багато інших.

У різні роки заклад очолювали Лідія Литвинцова, Тамара Гуза, Тамара Ткаченко, Зінаїда Сірик, Олександра Міщенко.

Найбільший директорський стаж – чверть століття – має Людмила Северінова. Вона очолювала і Будинок піонерів, і Будинок школяра, і районний центр творчості, переживши всі перейменування та реорганізації і зберігши той запальний дух творчості, який притаманний цьому закладу.

Сьогодні у центрі творчості працює 24 педагоги, переважна більшість із яких має вищу освіту, два педагоги мають звання «Відмінник освіти України».

На сьогоднішній день гуртковою роботою охоплено майже 700 дітей міста та району. Одними з найменших гуртківців є вихованці школи майбутнього учня «Світлячок», роботу якої очолює педагог від Бога, методист закладу Юлія Шумейко. У «Світлячку» діти не лише здобувають необхідні для успішного навчання в школі знання, а й розвиваються естетично, згуртовуються у колектив, беруть участь у виховних заходах та родинних святах.

Чимало бажаючих відвідувати гурток «Мелодійна гітара», яким вже багато років керує справжній майстер своєї справи Михайло Карпенко.

Дуже цікаво і змістовно проходять заняття у гуртку «Комп’ютерна азбука» під керівництвом Наталії Калюжної. Щороку вихованці цього гуртка є призерами обласних конкурсів комп’ютерної творчості.
Керівником гуртків «Сувенірний» та «Паперова пластика і оригамі» є Інна Дубницька. Її вихованці вже досягли значних результатів не тільки на районному і обласному, але й на всеукраїнському рівнях.

Так, аж із Волосківців старанно їздить на заняття гуртка «Сувенірний» Оля Заборовська. Від природи у цієї тендітної дівчинки багато різних обдарувань, але вона не зупиняється на досягнутому. Лише рік занять приніс Олі декілька призових місць в області, на всеукраїнських конкурсах, а також подарував їй як обдарованій вихованці центру творчості незабутній відпочинок у «Артеку». До того ж таки «Артеку» потрапила й інша талановита вихованка – призерка обласного конкурсу «Таланти багатодітної родини» Крістіна Бура.

Приємно, що на базі гуртків центру творчості утворилися, ростуть і успішно діють колективи, якими пишаються не тільки заклад, а й район, область і навіть Україна.

Наймолодшим колективом є ансамбль сучасного танцю «Рикошет» на чолі з талановитим молодим дипломованим хореографом Юрієм Чубиком. Цьому колективу ще лише 10 років, але у його арсеналі перемоги на районних та обласних конкурсах та велика кількість шанувальників.

Багато років в’ється блакитною стрічкою історія танцювального колективу «Барвінок», яким успішно керувала досвідчений і мудрий педагог Наталія Прохоренко. На її думку, немає не талановитих дітей, тому у «Барвінку» танцюють всі. І знаковим є те, що передала вона свій колектив у молоді руки своєї вихованки – випускниці Харківської державної академії культури Вікторії Кулагіній, яка продовжує славні традиції «Барвінку» та вплітає в його історію нові яскраві сторінки і перемоги.

Найіменитішим колективом центру творчості є зразковий спортивно-цирковий колектив «Фієста» на чолі з ентузіасткою своєї справи Анжелою Цигипою – відмінником освіти України, лауреатом премії Софії Русової. Виступи «Фієсти» говорять за них самих. Заслужено цей колектив отримав звання зразкового, досить переглянути лише цьогорічну карту їхніх виступів – Мена, Чернігів, Київ, Вітебськ (Білорусь), Брянськ (Росія), Страсбург, Тул, Фрез, Нансі (Франція), Будапешт (Угорщина), міста і села Сербії. Їх фотографії друкували на перших сторінках французьких газет. Їм аплодували на концертах стоячи. І навіть зірки естради вважають за честь сфотографуватися з юними циркачами.

Серед кращих також слід відзначити таких керівників гуртків як Алла Бут, Ріта Солдаткіна, Олена Сьомка, Людмила Северінова, методист Ірина Ральченко.

Держава не надто приділяє уваги позашкільній освіті, яка і досі фінансується по залишковому принципу. Зарплата педагога-позашкільника – найнижча в сфері освіти. І те, що в педагогічних університетах нині з’являються спеціалізації «керівник гуртка» і створюються нові кафедри, навряд чи може змінити той факт, що дозволити собі працювати в позашкільному закладі може тільки той молодий фахівець, який має серйозну матеріальну підтримку родичів.

І на тлі цих і багатьох інших проблем радує, що наші педагоги не полишають улюблену роботу, приходять до нас і молоді спеціалісти, випускники вишів, творчі люди. Лише за два останні роки заклад став багатшим на чотирьох молодих спеціалістів, які відразу завоювали любов вихованців, повагу батьків і стали повноправними членами трудового колективу. Плідно працюють Олександр Хрущ, який очолює гурток спортивного туризму, та Анна Драгун – викладач гуртка Mеrry English.

Та найбільшим нашим досягненням ми вважаємо те, що наш заклад люблять не тільки ті, хто його відвідує в даний час, а й ті, хто вже давно виріс, приводить до нас своїх дітей і онуків. Та і сам бере активну участь у нашому нелегкому, але такому насиченому і яскравому житті!

Фото з архіву ЦДЮТ.

Коментарі закриті.