ділимося досвідомВідповідно до навчально-тематичного плану курсів підвищення кваліфікації Чернігівського ОІППО ім. К.Д.Ушинського (категорія завідувачі та методисти дошкільних навчальних закладів Чернігівської області), з метою ознайомлення з кращим перспективним педагогічним досвідом роботи дошкільних навчальних закладів Менського району 12 лютого 2014 року відбулася зустріч з педагогічними колективами на тему: «Інноваційний простір — джерело творчості».

У засіданні творчої вітальні взяли участь представники відділу освіти Менської районної державної адміністрації: Литовченко Л.В., начальник відділу освіти, Бикова А.Д. – завідувач Менським районним методичним кабінетом, Люшина В.Л. – головний спеціаліст відділу освіти, а також Стальніченко Ю.В. – заступник міського голови, Полуян О.Ф та Жеребцова Н.М. – методисти відділу дошкільного виховання та початкового навчання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.

Люшина Вікторія Леонідівна, головний спеціаліст відділу освіти, ознайомила учасників із планом творчої зустрічі, надала експрес-інформацію про дошкільні навчальні заклади району.

Привітав учасників зібрання начальник відділу освіти Менської райдержадміністрації Литовченко Леонід Володимирович та ознайомив зі станом виконанням районної цільової програми розвитку дошкільної освіти на 2011-2017 р.р.

У ході зустрічі Стальніченко Юрій Валерійович, заступник міського голови проаналізував перспективи розвитку дошкільної освіти м. Мена в частині покращення матеріально-технічного забезпечення дошкільних закладів.

Про систему роботи Менського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) комбінованого типу ім. Щорса з питань упровадження в практику роботи інноваційних здоров′язбережувальних технологій йшлося в доповіді завідувача Верік Юлії Петрівни.

Зокрема, Юлія Петрівна зазначила, що одним із пріоритетних напрямів роботи закладу є така організація навчально-виховного процесу, за якої не лише зберігається високий рівень розумової працездатності дітей, а й зміцнюється їхнє фізичне та психічне здоров’я.

Cаме цій проблемі було присвячено черговий семінар-практикум на тему: «Упровадження здоров′язбережувальних технологій у практику роботи дошкільного закладу», який відбувся з метою упровадження здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій, що реалізуються комплексно через створення безпечного розвивального середовища, екологічно сприятливого життєвого простору, повноцінного медичного обслуговування, харчування, оптимізації рухового режиму, системного підходу до формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я й мотивації щодо здорового способу життя.

Як запалити в дитячому серці вогник творчості? Як стимулювати розвиток творчих здібностей? Ці та інші питання стали предметом обговорення на методичних посиденьках у Менському дошкільному навчальному закладі «Сонечко».

Наталія Володимирівна Шевель, завідувач, Богданьок Тетяна Миколаївна, вихователь-методист закладу, презентували досвід роботи ДНЗ за темою: «Формування креативності особистості засобами художньо-естетичного розвитку», провели екскурсію-огляд розвивального середовища різних вікових груп закладу.

Учасники заходу переглянули розвагу «Українські вечорниці» за участю дітей середнього та старшого дошкільного віку з використання інноваційної технології «елементарного музикування» за системою К.Орфа. При підведенні підсумків Жеребцова Н.М., Полуян О.Ф., методисти відділу дошкільного виховання та початкового навчання, відзначили творчі здобутки педагогічних колективів Менських дошкільних навчальних закладів щодо неординарних рішень у ході розв’язання проблем семінару, сучасних підходів до впровадження змісту Базового компонента дошкільної освіти, подякували за змістовну роботу методичної ланки з питань дошкільної освіти та націлили всіх присутніх на подальші творчі здобутки у справі розбудови дошкільної освіти.

За інформацією відділу освіти РДА

Коментарі закриті.