Дідусь отримав страхову виплату за травму 1945 рокуВідділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Менському районі проводить виплати 236 потерпілим на виробництві та 16 утриманцям.

Про це з нагоди 14 річниці утворення Фонду «Нашому слову» повідомила начальник відділення Галина Коваленко, зазначивши, що відділення здійснює свою діяльність на території Менського, Корюківського та Сосницького районів.

– Особливість нашого Фонду в тому, що допомогу отримують саме ті, хто її потребує, і саме в той час, коли вона необхідна, – зазначає Галина Коваленко. – До створення Фонду більшість інвалідів праці не отримували відшкодування втрати працездатності. Про медико-соціальну реабілітацію й мови не було.

Відділення платить не тільки по тих травмах, що трапились на виробництві після квітня 2001 року, коли роботодавці почали платити внески. Ми збирали всіх, хто ушкодив здоров’я на виробництві. Був випадок, коли дідусь у 2008 році через суд встановив факт виробничої травми, що сталась у колгоспі 1945 року. І після оформлення всіх документів став отримувати від Фонду і щомісячну страхову виплату, і засоби пересування, а 2009 року отримав автомобіль за визначеною потребою МСЕК.

Фонд приходить на допомогу з перших годин травмування. Роботодавець повинен протягом години сповістити представника відділення про настання нещасного випадку. І одразу Фонд бере на себе практично усі питання, пов’язані із захистом прав потерпілого.

Спектр допомоги дуже широкий. Потерпілі отримують щомісячну страхову виплату, а у разі смерті відділення виплачує родині загиблого 60 середніх заробітних плат, що мав загиблий до травмування, та по 12 середніх заробітних плат на кожного утриманця.

Окрім виплат, відділення надає різноманітні медико-соціальні послуги. Це і оплата лікування, і санаторно-курортне лікування, протезування, придбання засобів пересування, автомобілів, оплата доглядів. У Фонді немає черговості та затримок. Усе, потреба в чому визначена довідкою МСЕК, потерпілі отримують своєчасно та в повному обсязі.

До відділення звертаються і потерпілі, що тимчасово переїхали зі сходу України. Вони залишилися без роботи, приїхали, не маючи великих статків, потребують допомоги. Нещодавно до відділення звернувся чоловік, що проживав у Горлівці на Донеччині і отримував виплати по виробничій травмі. Усі підтверджуючі документи залишилися в Горлівці. Керівництво Фонду забезпечило, аби такі люди отримували виплати за місцем тимчасового проживання.

– Хочу сказати, що у Фонді і в нашому відділенні працюють небайдужі люди, – каже Галина Коваленко. – Ми знаємо проблеми наших потерпілих, намагаємось їх вирішувати. І люди звертаються до нас не тільки за відшкодуванням, реабілітацією, а й за допомогою у вирішенні побутових питань. Діляться з нами своїми проблемами і радощами. І це, мабуть, найвища оцінка нашої роботи.

Коментарі закриті.