Не так давно почув: «А ви знаєте, що у Корюківському районі Дід Мороз мешкає? Справжній-справжнісінький, ще й з помічниками. Навіть будиночок свій має». Хоча вже давно вийшов із дитячого віку, так щімко захотілося поринути у казку. І ось вже мчимо на авто сніговим шляхом…

Хатинка, як картинка

До села Костючки близько 25 кілометрів від Мени, добралися за 20 хвилин. На самому роздоріжжі – дерев’яний будиночок у сніговій шапці за чудернацьким парканом причаївся. Він чи не він? Аж тут засяяли гірлянди, спалахнули неонові вогні і сумніви відпали самі собою.

Лунає пісенька «З Новим роком!..» П’ятьох діток-менян та їхніх батьків ще у хвіртці зустріла весела Зюзя (мабуть, та, що діти на холод кажуть), а на порозі на гостей вже Снігуронька чекає. Проводять до передпокою, запрошують погріти руки біля теплої пічки. Куртки, шапки й рукавички примостилися на вішалці та лаві, і зачудована дітвора потрапляє до світлиці, де, опираючись на палицю, посміхається у вуса Дідусь Мороз.

«Ой, Мороз, Мороз…»

Та й сама світлиця дивує: зі стелі звисають бурульки (правда, поролонові), у кутку – красуня-ялинка, попід стінами – дивани з білосніжними покривалами. Навіть на килим віхола штучного снігу «намела». Вікна у справжній паморозі, а на фіранках та підлозі ще й різноманітні, уміло зроблені сніжинки красуються. Дивина!

– А ось і гості мої завітали, – підводиться з різьбленого стільця дідусь. – Не замерзли? Ану хутчіш біля мене примощуйтеся та порадуйте старого розповідями. У мене й гостинці для вас є.

Залунали віршики та колядки зі щедрівками. Спочатку трохи невпевнено, а потім дитяча допитливість та весела безтурботність взяли гору. І аплікації-листівки новорічні клеїли, і загадки відгадували, і хоровод водили. А конкурсів та змагань скільки! Навіть дорослі не витримали, також долучилися. Після веселих розваг гостей запросила до столу Зимонька-Зима. Духмяний чай та сік добре смакують під печиво і традиційні новорічні мандаринки.

Для всіх

– Благодійну акцію для прийомних сімей Менщини організував Менський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, – розповідає працівниця Центру Наталія Карпенко. – Цього ж дня долучилися до казкового дійства і діти з Корюківського району.

До речі, відвідати будиночок Діда Мороза може будь-хто. Потрібно тільки попередньо домовитися за телефоном та приготувати 150 гривень з дитини.

Коментарі закриті.