За оцінками ВООЗ, більше 220 мільйонів людей в усьому світі хворіє на діабет. В Україні проживає близько мільйона хворих на діабет. У Менському районі понад 680 осіб страждають на цю недугу, з них семеро – діти. Замісної терапії інсуліном потребують 165 хворих.

Про це “Нашому слову” повідомила лікар-ендокринолог центральної районної лікарні Алла Нікітенко.

Діабет – захворювання підступне, але дотримання деяких нескладних правил дозволить запобігти лиху.

Це недуга, основою якої є стійке підвищення рівня цукру в крові. Нормальний рівень глюкози в крові становить від 3,3 до 5,5 ммоль. Діагностування хвороби на ранніх етапах можна здійснювати за допомогою відносно недорогого аналізатору крові.

Діабет можливо запідозрити, якщо у людини надмірна спрага, часте сечовипускання (особливо в нічний час), зниження маси тіла (при цукровому діабеті першого типу), підвищений апетит, нудота, підвищена втомлюваність, судоми литкових м’язів, сухість шкіри, свербіння шкіри, нечіткість зору.

Цукровий діабет буває двох типів. До першого типу призводить руйнування бета-клітин, що виробляють інсулін. Це відбувається, коли наша виснажена імунна система починає сприймати ці клітини як ворожі організму і знищує їх. Виявляється така недуга після того, як загинуло більше 80% бета-клітин. Найгірше, що безповоротно гинут

Коментарі закриті.