До редакції звернулися люди з питанням, чи потрібно повіряти лічильника води. І якщо треба, то де це можна зробити?

Аж у Чернігові

І у ЗАТ «Менський комунальник», і у міській раді «Наше слово» запевнили, що відповідно до законодавства, користувачі мережі міського водогону мають здійснювати повірку лічильників самостійно та за власний кошт. І робити це треба раз на три чи чотири роки, залежно від дати встановлення лічильника.

«Наше слово» з’ясувало: повірити лічильник можна лише у Чернігові. Коштує ця послуга близько 30 гривень. Проте доведеться витратити час і кошти на дві поїздки до обласного центру: спочатку відвезти лічильник, потім забрати. Отож у сумі обійдеться ця робота десь у сотню гривень.

Виходить, що зараз людині дешевше купити та встановити новий лічильник, коштує він 105 – 110 гривень. І мороки буде менше. Працівники ЗАТ «Менський комунальник» проводять розпломбування та опломбування лічильника безкоштовно.

Інший варіант для абонен-тів – об’єднуватися і везти на повірку одразу декілька лічильників, щоб зекономити час та витрати на дорогу.

Що робити немічним?

Голова правління ЗАТ «Менський комунальник» Василь Зима розказав, що наразі у Мені більше трьох із половиною тисяч абонентів міського водогону, встановлено більше двох із половиною тисяч лічильників. У 2009 році було проведено повірку майже трьохсот лічильників, у 2010 – майже чотирьохсот. Наразі потребують повірки близько шести сотень лічильників.

– Якщо лічильник не пройшов повірки у вказаний термін, – пояснює голова правління, – то ми виписуємо акт-попередження абоненту. І через місяць, якщо він не усуне порушення, нараховуємо плату за спожиту воду по нормі, а не по лічильнику.

– Наразі користувачі самі займаються повіркою, – продовжує Василь Юхимович. – Ми хотіли надавати цю послугу, однак для цього мали погодити на засіданні виконкому міськради відповідну калькуляцію. Такого погодження ми не отримали.

У міськраді «Нашому слову» пояснили, що якщо повіркою лічильників займатиметься «Менський комунальник», то ця послуга однаково не буде для людей дешевшою.

На це Василь Юхимович відповів, що якщо б міськрада погодила калькуляцію, то до «Менського комунальника» могли б звертатися люди, які не мають змоги самостійно зняти та встановити лічильник, наприклад пенсіонери. Послуга демонтажу-монтажу коштувала б близько 60 гривень. Повну повірку менські комунальники могли б зробити за 122 гривні.

Коментарі закриті.