Під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ “Березнянський” (селище Березна) Державна екологічна інспекція в Чернігівській області виявила порушення вимог Водного кодексу України, Закону України “Про охорону атмосферного повітря” та Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”.

Про це повідомила Держекоінспекція в Чернігівській області.

Встановлено, що у ТОВ “Березнянський” наявні стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря: автозаправна станція, газовий котел марки “Вулкан 20”, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від яких підприємством здійснюються без відповідного дозволу.

Споруди для очищення зливових вод від нафтопродуктів на автозаправній станції відсутні, що створює загрозу забруднення прилеглої території.

Для задоволення виробничих та господарсько-побутових потреб у воді підприємством використовуються дев’ять артезіанських свердловин, які розташовані у Березні та Булавчиному хуторі. Підприємство здійснює забір підземних вод з артезіанських свердловин без дозволу на спеціальне водокористування.

У зв’язку з виявленими порушеннями діяльність стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (автозаправна станція, газовий котел) та експлуатація дев’яти артезіанських свердловин ТОВ “Березнянський” забороняється законом і підлягає безумовному зупиненню.

Рішення щодо відновлення діяльності може бути прийняте з письмового дозволу головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області за умови усунення порушень вимог природоохоронного законодавства.

Цього року Держекоінспеція уже закрила автозаправну станцію на околиці Березни, яка не працює й дотепер.

Коментарі закриті.