З жовтня минулого року Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України започаткувало програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення.

Передбачено відшкодування 20 відсотків тіла кредиту, отриманого населенням в ПАТ «Ощадбанк» на придбання твердопаливних та електричних котлів, повідомляє Держагентство.

Станом на 10 січня нинішнього року механізмом пільгового кредитування скористалися 1629 українських сімей на загальну суму понад 28 млн. грн.

У 2015 році Агентством заплановано розширення переліку заходів, на які надаватиметься державна підтримка населенню. Так, ініціюється впровадження механізму відшкодування населенню частини тіла кредиту до 30 відсотків на встановлення склопакетів, придбання енергозберігаючих матеріалів, встановлення приладів обліку тощо.

Також механізм державної підтримки розроблено і для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Проектом запропоновано відшкодування 40 відсотків суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Державна підтримка надаватиметься на придбання енергозберігаючих двокамерних склопакетів для вікон, індивідуальних теплових пунктів, засобів обліку тепла і води, модернізацію систем освітлення у місцях загального користування тощо.

Окрім надання співфінансування для підвищення енергоефективності в будівлях, проект сприятиме також збільшенню кількості ОСББ в країні.

Загалом у 2015 році на реалізацію програм пільгового кредитування передбачається спрямувати 343,5 млн. грн. державних інвестицій.

Крім того, у грудні 2014 року компанія «Греса-Групп» спільно з ПАТ «Укргазбанк» розробили кредитну програму на придбання енергозберігаючого обладнання та утеплення будівель. Вона призначена для ОСББ, юридичних та фізичних осіб-підприємців малого і середнього бізнесу та передбачає надання кредитів на термін до трьох років під 3 – 11% річних. До товарів, на які надається кредит згідно з акційними умовами, відноситься опалювальне, енергогенеруюче, водонагрівальне та кліматичне обладнання, а також системи теплоізоляції.

Детальну інформацію можна знайти на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Коментарі закриті.