55db70aef586ded6b4c956d6aa_49550541Новий порядок надання пільг запроваджено з 1 липня. Тепер багато категорій пільговиків отримуватимуть їх лише з урахуванням сукупного доходу сім’ї.

Кому допомагатиме держава

Уряд вирішив надалі надавати допомогу з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Пільги без змін залишаються лише інвалідам війни, учасникам бойових дій, особам, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій, ветеранам військової служби та деяким іншим категоріям.

Як повідомила «Нашому слову» заступник начальника управління соціального захисту населення Менської райдерж­адміністрації Валентина Рогова, багатьом категоріям громадян з 1 липня пільга надаватиметься лише в тому разі, якщо сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищуватиме 1710 гривень.

За словами Валентини Рогової, законодавство зараховує до членів сім’ї пільговика дружину (чоловіка); їх неповнолітніх дітей (до 18 років); неодружених повнолітніх дітей, визнаних інвалідами з дитинства І та II групи або інвалідами І групи; непрацездатних батьків; осіб, які перебувають під опікою або піклуванням пільговика та проживають разом з ним.

В управлінні соцзахисту також повідомили, що входить до сукупного доходу сім’ї пільговика. Це – пенсія; заробітна плата; грошове забезпечення; стипендія; соціальна допомога (крім частини допомоги при народ­женні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності); доходи від підприємницької діяльності.

Звертайтеся до управління

До управління соцзахисту треба звернутися працюючим пільговикам та тим, хто має у складі сім’ї працездатних осіб. Без звернення з 1 липня цього року жодні пільги їм не надаватимуться.

Тож необхідно надати до управління декларацію про доходи сім’ї за встановленою формою, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період (копія трудової книжки, довідка з місцевої ради та ін.).

Якщо на одного члена сім’ї припадає менше 1710 гривень – пільги збережуться, але не більше, ніж на шість місяців. Щоб мати їх і надалі, потрібне повторне звернення і подання документів.

Якщо сталися якісь зміни в сім’ї чи статусі пільговика, він зобов’язаний повідомити про це управління соцзахисту. У разі, коли дохід сім’ї пільговика зменшився, то він може знову звернутися для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.

За відповіддю на конкретні запитання слід звертатися до відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соцзахисту за адресою: Мена, вул. Леніна, 26, каб. 6, тел. 2-14-58.

Кому надаватимуться пільги з 1 липня

Коментарі закриті.