«Керівництво ТОВ «Менський комунальник» обіцяло, що підвищувати тарифи не будуть, ми повірили, – обурювався депутат Володимир Салій. – Як термін оренди закінчується – вони білі і пухнасті, а потім, ставши монополістом у водопостачанні, починають власні інтереси пропихати!»
«Керівництво ТОВ «Менський комунальник» обіцяло, що підвищувати тарифи не будуть, ми повірили, – обурювався депутат Володимир Салій. – Як термін оренди закінчується – вони білі і пухнасті, а потім, ставши монополістом у водопостачанні, починають власні інтереси пропихати!»

У четвер 10 вересня відбулася сорок дев’ята сесія шостого скликання міської ради. Питань розглядалося багато: зміни до міського бюджету, ремонт вулиць, об’єднання громад, перейменування вулиць, встановлення нових тарифів на водопостачання та водовідведення. То ж і не дивно, що депутати засідали більше чотирьох годин.

Дороги і земля

Депутати прийняли деякі зміни до міського бюджету. Так, 507 тисяч гривень, призначені на реконструкцію вуличного освітлення, перенаправлять на закінчення капітального ремонту вулиці Щорса та поточний ремонт інших міських вулиць.

Ще 70 тисяч піде, за наявності коштів, на виготовлення детального плану територій на земельну ділянку в районі вулиці Колгоспної. Ці 15 га визначені для розподілу наділів під забудову, а за відсутності вищезазначеного плану їх неможливо було виділити.

Народні обранці також прийняли рішення про демонтаж труби котельні у дитсадку «Сонечко», адже вона перебуває в аварійному стані.

Усім депутатам було роздано списки вулиць, які будуть перейменовуватися, із варіантами пропозицій нових назв. Варіантів багато. Наприклад, Колгоспну пропонують перейменувати на Героїв АТО, Остреченську, Героїв України, Господарську, Фермерську, Хлібну. На деякі вулиці є і більше пропозицій. Депутати повинні остаточно визначитися, дійти до компромісного рішення. До кінця жовтня вулиці вже матимуть нові назви.

Села хочуть до Мени

Продовжується процес децентралізації та реформування місцевого самоврядування. Стає зрозумілим, що розподіл Менщини на чотири громади, не є життєздатним. Скоріше всього, таких залишиться дві: Менська і Березнянська (хоча можливі варіанти). Зі слів міського голови Федора Фесюна, до міськради звертаються сільські голови Слобідки, Жовтневого, Бірківки, Осьмаків, де громади вирішили приєднатися до Мени. Обговорення можливостей добровільного об’єднання триває.

Депутатський корпус підтримав пропозицію про переведення міських котелень на альтернативні види палива та передачу їх у оренду на конкурсній основі. Є вже пропозиції від представників фірм із Чехії. Міський голова запевнив, що газові котли також залишаться, їх демонтувати не будуть.

Народні обранці проголосували за присвоєння жителю Мени звання «Почесний громадянин міста». Ним став ветеран Другої світової війни, людина з активною життєвою позицією Михайло Ющенко.

Водяний компроміс

Найбільший ажіотаж викликало встановлення нових тарифів «на воду». Керівник ТОВ «Менський комунальник» Василь Зима, яке орендує міський водогін та систему водовідведення, посилаючись на подорожчання енергоносіїв та матеріалів, спочатку пропонував підняти тарифи у середньому на 63% . Міська рада вважала нові тарифи завищеними.

Депутати вивчили запропоновані розрахунки, ознайомилися з роботою подібних комунальних підприємств у сусідніх районах. На засіданні спеціальної комісії дійшли компромісного рішення – підвищити тарифи у середньому на 31% . Голосування проходило досить складно, але рішення прийнято: з 1 жовтня водопостачання для населення коштуватиме 8,91 гривні за кубічний метр, водовідведення – 23,85 гривні за «куб».

Правда, депутати запевнили керівництво ТОВ «Менський комунальник», що монополістом їм більше не бути: оренда водомереж буде надаватися на конкурсній основі.

Гроші під ногами

Після закінчення сесії перед депутатами виступив помічник народного депутата України від Радикальної партії Сергія Скуратовського Валерій Гайдукевич.

Шановні, виходить, що виконком міськради і міський голова недопрацьовують, – звернувся Валерій Володимирович до присутніх. – У міському бюджеті не вистачає коштів? Тоді я вам наведу сухі факти того, що гроші лежать прямо під ногами і вони є нікому не потрібні. Депутатський корпус ще минулого року прийняв рішення, що земельний податок для промислових підприємств, які знаходяться на території Мени, складає вісім відсотків від грошової оцінки орендованої земельної ділянки. Але, виявляється не для всіх.

Так, зі слів виступаючого, для філії «Менський сир ППКФ «Прометей» сума оренди чомусь визначена у п’ять відсотків, для «Мена ДОЗ» – у три відсотка, а із ТОВ «Снекленд», зареєстрованим на території колишнього хлібзаводу, договір оренди взагалі взагалі відсутній. За найскромнішими підрахунками, за два останні роки лише із цих підприємств міський бюджет недоотримав більше 250-ти тисяч гривень. Ось вам і втрачені кошти, яких так не вистачає…

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Barlyn said he provided documents related to his fight, unsuccessful so far, to obtain grand jury materials related to a 43 count indictment against former Hunterdon sheriff Deborah Trout and two subordinatesThis morning, city officials announced in a news release that Elizabeth River Park and Boat Ramp on Poindexter Street near the bridge is closed until further notice.prada bags

Ryder said Amazon will continue to track data and trends as they become available and will consider expanding services to other universities.mcm bookbag
But the Windows 8 Kernel is the one that has to interpret and it isn doing it right if the CPU is not at stock.hermes sac
Mais lui ne veut rien entendre , ce sujet de la folie est tr bien trait.hollister deutschland
Hier, à Hirson, quatre à cinq cents (manifestants hommes et femmes descendirent en rangs serrés sur le marché, précédés de porteurs de pancartes sur lesquelles on lisait Le èeurre à 1 fr.mulberry bag outlet
prada purse

Коментарі закриті.