sesiya_rairadaНа черговій сесії районної ради обранці переймалися проблемами екологічної ситуації в районі, обговорювали підвищення тарифів на водопостачання та соціально-економічний розвиток Менщини. Загалом розглянуто понад 30 питань.

Екологія не радує

Ще на початку сесії голова РДА Олександр Мисник повідомив, що на території району, у Киселівці, підтверд­жено захворювання свиней на африканську чуму. Олександр Петрович закликав очільників місцевих громад виявляти пильність та дотримуватися усіх вимог, які допоможуть попередити розповсюдження цієї страшної зарази.

Під час обговорення виконання Програми поліпшення екологічного стану Менського району вималювалася не дуже радісна картина. Значна частина водоймищ утримуються у неналежному стані. Із 39 полігонів для відходів (які займають аж 34 гектари!) лише п’ять паспортизовані, маємо величезну кількість несанкціонованих сміттєзвалищ. Часто відбувається безконтрольне протруєння посівів, недотримання сівозмін агровиробниками виснажує ріллю, вапнування ґрунтів не проводилося вже понад 20 років.

Окремо виділили проблему низької якості питної води у райцентрі. І таких проблем безліч. Депутати вирішили приділяти їм більше уваги і посилити контроль.

Економіка і економність

Депутати також заслухали стислу характеристику виконання середньострокової програми соціально-економічного розвитку району. Звичайно, враховуючи економічну та фінансову ситуацію в країні, показники знизилися: будівельна галузь перебуває у застої; підприємства потерпають від знецінення гривні, розриву торгівельних відносин з Російською Федерацією, займаються пошуком можливості випуску альтернативної продукції.

Але за даними статистики можна зробити висновки, що за три квартали цього року район досягне минулорічних показників по промисловості і вийде на певну стабільність.

Види на врожай теж додають оптимізму.

Депутати розглянули ряд земельних питань та програму «Ефективне опалення в Менському районі на 2013 – 2017 роки», прийняли відповідні рішення.

У районі поменшало на одну школу. Сумно, але, враховуючи економічну доцільність, правильно. Начальник відділу освіти РДА Леонід Литовченко озвучив проект рішення «Про припинення діяльності Гусавської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. шляхом її ліквідації».

Відповідаючи на запитання депутатів, він повідомив, що всі працівники Гусавської школи будуть праце­влаштовані. Приміщення навчального закладу після завершення процедури ліквідації буде передано у власність Локнистенської територіальної громади (там планують розмістити ФАП, бібліотеку, спортзал). Обладнання передадуть іншим школам району, школярі з Гусавки навчатимуться у Локнистому.

Про тарифи і зарплати

За ініціативою депутата Надії Тюшкевич на сесії були розглянуті та прийняті звернення з приводу підвищення тарифів на комунальні послуги та до Верховної Ради України і Кабінету міністрів щодо негайної індексації зарплат та пенсій в умовах значного підвищення індексу споживчих цін та різкого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Жваве обговорення викликало звернення до міськради з приводу підвищення тарифів на водовідведення та водопостачання, ініційоване депутатом Людмилою Мацішевською. Усі присутні були одностайні – у теперішніх умовах настільки підвищувати тарифи не можна. Було запропоновано до розгляду розрахунків ТОВ «Менський комунальник» долучити незалежних експертів.

Депутат Василь Леоненко виступив з інформацією про забезпечення виплати заборгованості із заробітної плати. Адже до цього часу керівництво березнянських підприємств ТОВ МВК «ПАНВІТЕК» та ТОВ «Артбудкомфорт» не виплатили своїм працівникам заборгованої за два місяці зарплати, є борги і по «відпускних». Депутати доручили райвідділу УМВС та районній прокуратурі розібратися у цьому питанні у найкоротші терміни.

Коментарі закриті.