Депутати переймалися питаннями медицини та енергозбереження На черговій сесії Менської районної ради у центрі уваги, зокрема, був звіт голови районної державної адміністрації. А загалом депутати встигли розглянути майже 40 питань порядку денного.

Район дотаційний, зате не кримінальний

– Фактично за 2012 рік обсяг виробництва по промислових підприємствах склав 787,8 мільйона гривень, – констатував у своєму звіті голова РДА Анатолій Соломко. – У порівнянні з відповідним періодом минулого року він зменшився на 12,8%. Зате зросло виробництво м’яса птиці в 3,3 раза, чіпсів картопляних – у 3,2 раза, гофрокартонної тари – на 13,8%, дерев’яних піддонів – на 13,7%.

У районі активно запроваджуються енерго­ефективні заходи. Торфобрикет, дрова, біопаливо використовують сім загальноосвітніх шкіл, чотири дошкільні навчальні заклади, 16 ФАПів.

Анатолій Віталійович зауважив, що до бюджету району за 2012 рік наді­йшло 92% запланованих сум (25 млн. грн. при плані 27,2 млн. грн.). Ще 61,5 мільйона наш район отримав по дотації вирівнювання та 32,9 млн. грн. – субвенцій державного бюджету. А от до місцевих бюджетів у порівнянні з 2011 роком мобілізовано на 3,5 млн. грн. більше.

На Менщині функціонує 17 дошкільних навчальних закладів, де виховується 927 дітей. У 27 школах освіту здобувають 3 448 учнів. На жаль, з метою оптимізації шкільної мережі цього року планується призупинення роботи Гусавської школи.

За минулорічними результатами, наш район визнано одним із кращих у сфері дотримання та захисту правопорядку.

До позитивних напрацювань також можна віднести проведення на Менщині різноманітних фестивалів (навіть міжнародних) та конкурсів, творчість відомих далеко за межами району циркових та танцювальних колективів.
Голова РДА в загальних рамках окреслив перспективи розвитку району на майбутнє.

Депутати районної ради Микола Довгий, Валерій Магула, Надія Тюшкевич,  Валерій Кіндер під час обговорення звіту рекомендували райдержадміністрації більше уваги приділяти визначенню існуючих у районі проблем та конкретизації шляхів їх вирішення, забезпеченню ефективного використання земель сільськогосподарського призначення та залучення інвестицій.

Про тепло, роботу і патріотизм

Директор комунального підприємства «Менарайкомунпослуга» Юрій Попович представив програму «Ефективне опалення в Менському районі на 2013 – 2017 роки». Програма розрахована на п’ять років та передбачає залучення більше чотирьох мільйонів гривень на заміну вікон і реконструкцію систем опалення медичних та навчальних закладів району.

Власним досвідом у використанні енергоефективних приладів опалення поділилися депутат райради Василь Кондаков та фермер Роман Бутенко.

Директор районного центру

зайнятості Тамара Кот розповіла, що у минулому році за сприяння служби зайнятості знайшли роботу 806 жителів району. Взяли участь у громадських роботах 463 особи. До професійного навчання було залучено 265 безробітних, з них 255 осіб працевлаштовані. У районі створено 479 нових робочих місць.

– Невже наші діти та онуки не заслуговують ні на що більше, ніж комп’ютер та підворітня після занять у школі? – звернувся до присутніх голова територіальної організації воїнів-афганців Микола Пустовойт. – Наша організація бере участь в організації спортивних заходів, плануємо створити музей воїнів-афганців, можна організувати екскурсії. Прошу – допоможіть нам!

Депутати вирішили затвердити Програму військово-патріотичного виховання молоді та зобов’язати РДА при формуванні районного бюд­жету передбачати кошти на її фінансування.

Також було розглянуто питання функціонування районного радіомовлення. Депутати, враховуючи численні звернення жителів міста, вирішили продовжити термін реалізації Програми підтримки місцевого радіомовлення до кінця 2013 року.

Медицина реформується

Жваве обговорення з висловленням різних, часто полярних думок і пропозицій викликало питання «Про зміну структури комунального закладу охорони здоров’я «Менська центральна районна лікарня».

З інформацією  виступив головний лікар району, депутат обласної ради Петро Хомрач. Він запропонував, йдучи у руслі сучасної медичної реформи, внести зміни в структуру центральної райлікарні. А саме: реформувати Березнянську райлікарню №1 та Макошинську райлікарню №2, при цьому зберігши нинішню чисельність працівників цих закладів. Адже у законодавстві нині навіть саме поняття «номерна районна лікарня» відсутнє, що унеможливлює їх фінансування та забезпечення.

Після обговорення депутати вирішили підтримати ініціативу головного лікаря, внісши зміни та доповнення до проекту рішення.

Коментарі закриті.