Заступник головного лікаря Менської ЦРЛ з медичного обслуговування населення Людмила Вахненко.
«Смертність від інфаркту на Менщині у минулому році зменшилася у два рази, а от від інсульту залишається високою – померло 32 людей», – констатувала під час
виступу Людмила Вахненко.

Шістнадцята сесія Менської районної ради шостого скликання, котра відбулася 20 червня, була досить бурхливою. Депутати розглянули 17 питань, обговорення деяких викликало суперечки. А прийняття одного з рішень навіть потребувало повторного голосування.

Медичні програми

Основним питанням пленарного засідання було «Про хід виконання районних Програм з охорони здоров’я».

Заступник головного лікаря ЦРЛ з медичного обслуговування населення Людмила Вахненко відзначила, що смертність у районі від хвороб системи кровообігу залишається на першому місці (у 2012 році склала 83% в структурі смертності). На обліку перебувають 811 онкохворих і 168 осіб з туберкульозом, 20 ВІЛ-інфікованих дорослих і троє дітей.

Програми протидії захворюванням фінансуються майже у повному обсязі. Найбільше – «Цукровий діабет», у 2012 році на неї було виділено 485 тис. гривень. Все це дає певні позитивні результати.

Головний лікар району, депутат обласної ради Петро Хомрач доповів про потребу створення комунального закладу охорони здоров’я «Менський центр первинної медико-санітарної допомоги». Таким чином має продовжуватися реформування медицини району. Також це дуже збільшить шанси створення госпітального округу саме у Мені. На посаду головного лікаря центру було запропоновано завідувача Макошинської лікарської амбулаторії Наталію Корнієнко.

Питання викликало жваве обговорення серед депутатів. Якщо Анатолій Соломко, Віктор Булавко, Валерій Кіндер наголошували на необхідності перетворень, то Людмила Мацишевська, Василь Леоненко та деякі інші депутати пропонували зачекати і не робити необ­думаних кроків. Рішення про створення центру було прийняте тільки після повторного голосування – поіменного.

Куди витрачається районний бюджет?

Про виконання районного бюджету у першому кварталі 2013 року повідомила начальник фінансового управління РДА Оксана Булавка.

Сукупний обсяг видатків та кредитування загального фонду районного бюджету склав 18,5 млн. грн. З початку року на оплату праці працівників бюджетних установ спрямовано 13,4 млн. грн.

Також за цей період були виділені кошти на ремонт фасадів Березнянської та Куковицької шкіл, поточного ремонту водогону Блистівської і Семенівської, системи опалення тієї ж таки Семенівської та Макошинської шкіл. А також на ремонт покрівлі, ганку та переходу освітнього закладу у Стольному, свердловини на території Городищенської та роботи по заміні вводу до тепломережі Феськівської шкіл.

Оплачено вартість проектно-кошторисної документації та частини робіт щодо добудови фізіотерапевтичного відділення ЦРЛ, вартість документації щодо будівництва житла для медпрацівників. Проведено поповнення бібліотечного фонду, придбано оргтехніку для установ культури. Інші видатки – в рамках погашення заборгованості по бюджету 2012 року.

Житло для дітей-сиріт та проблеми єгерів

З інформацією про районну Програму із забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ознайомив присутніх завіду­ючий сектором у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Віктор Ємець.

Таких дітей у нашому районі – 14. Протягом 2013 – 2015 років планується забезпечити житлом дев’ятьох із них. Необхідні для цього 1 млн. 312 тис. гривень профінансують обласний та районний бюджети.

Програму розвитку мисливського господарства району запропонував мисливствознавець Менського відділення УТМР Петро Корнієнко. Було згадано про складність боротьби із сучасними браконьєрами, низьку зарплату (350 гривень) та слабку технічну забезпеченість єгерів. Існує також потреба розведення деяких видів тварин. Депутати вирішили створити спеціальну комісію та запросити звітувати представників обласної організації про порядок витрат зібраних внесків.

На сесії також розглянули й інші питання порядку денного: «Про роботу депутатів районної ради VI скликання у виборчих округах», «Про звільнення директора районного радіомовлення». Було затверджено Програму зайнятості населення району на період до 2017 року.

Коментарі закриті.