Фото kiev.olx.com.ua
Незабаром, щоб дивитися улюблені телеканали зі супутникової антени, доведеться купувати декодер і платити абонплату.

Лобісти компаній з надання послуг платного ТБ готують зміни до закону про авторські права, ухвалення яких зобов’яже супутникові канали вести закодоване мовлення на території Україні.

Про це «Коментарям» повідомили відразу кілька джерел.

Відзначимо, що зараз у відкритому доступі із супутників HotBird, Amos і Astra на території Україні мовить близько 60 каналів, які українці приймають на супутникові тарілки. За статистикою, супутникове ТБ на домашні антени приймають близько 3 млн. вітчизняних домогосподарств, при цьому близько 300 – 400 тис. сімей купує пакети каналів в операторів.

За інформацією редакції, згадані поправки будуть внесені в законопроект № 6523, який буде розглянутий перед другим читанням Комітетом Верховної Ради з питань науки і освіти орієнтовно ближче до кінця червня. Ініціатор документа – народний депутат Максим Луцький

Представники супутникових платформ і платних каналів, думкою яких поцікавилася редакція, в цілому підтримують ідею депутатів.

– Кодування призведе до поліпшення якості контенту, який закуповують вітчизняні мовники, оскільки їх трансляція буде краще монетизуватися, – заявила директор оператора супутникового ТБ компанії Viasat Оксана Ферчук.

За її словами, зараз телеканали, які отримують ліцензії в Нацраді з телебачення і радіомовлення, і так зобов’язані кодувати сигнал. Але не всі з них сумлінно виконують цю норму. Думку Ферчук підтримує директор з розповсюдження преміум-каналу Eurosport в Росії та СНД Анна Пак.

У той же час у галузевих експертів ініціатива викликає більше запитань і побоювань.

– Не зовсім зрозуміло на підставі чого держава буде втручатися в діяльність господарюючих суб’єктів і змушувати сигнал телеканалів з супутника кодувати? Навіть якщо цей законопроект набуде чинності, залишається відкритим питання телеканалів, у яких практично весь контент власного виробництва. Під цю категорію, зокрема, підпадають всі новинні канали. Навіщо далеко ходити: канал “Рада”, який висвітлює діяльність законодавчої гілки влади, стане в такому випадку недоступний більшості українців, і дивитися його зможуть тільки абоненти кабельних мереж, – зазначає видавець журналу Mediasat Олександр Глущенко.

Цілком імовірно, що за змінами в законодавство стоять великі гравці платного телебачення, які або недавно почали працювати на нашому ринку, або тільки збираються на нього вийти.

Так, нещодавно стало відомо, що найбільший російський оператор супутникового ТБ «Триколор» активно прораховує можливості запуску в Україну нової телевізійної платформи «Либідь».

Коментарі закриті.