У суботу, в так званий «день тиші», Мена залишається «прикрашена» передвиборною агітацією претендентів на депутатський мандант.

На 10 годину ранку 25 жовтня на центральній площі Мени продовжував закликати виборців біг-борд однієї з партій. З балконів багатоповерхівок на менян спокусливо споглядають, аж ніби підморгуючи, мажоритарні кандидати. А електроопори навіть у центрі міста так само обвішані передвиборними листівками.

Як відомо, останній день перед голосуванням згідно із законом є «днем тиші», коли будь-яка агітація заборонена.

Частина 24 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» чітко вказує: «Передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці перед днем голосування відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування».

Останній день агітації у Мені виявився особливо керативним. Винахідливі конкуренти підклали агітаційну свиню одному з кандидатів по 208 виборчому округу. У поштових скриньках жителі району виявили листи нібито від кандидата, який вирішив… сам себе люструвати. Мовляв, «каюсь, співробітничав з режимом Януковича, а тому знімаю свою кандидатуру з виборів і прошу за мене не голосувати».

Звісно, ніякої самолюстрації не було, листівка виявилася фальшивою. На офіційному сайті Центральної виборчої комісії відсутні жодні дані про зняття кандидатів по 208 виборчому округу.

Креативність пішла ще й далі. Тієї ж п’ятниці величезна кількість жителів району отримали повістки про виклик на допит у прокуратуру. Усім (навіть вже померлим) пропонувалося 27 жовтня о 13.15 з’явитися до прокуратури району з приводу кримінального правопорушення по факту підкупу виборців.

Щоправда, повістка віддрукована не на бланку прокуратури й не має печатки. Та й конверт чомусь з явно підробленим штампом Житомира.

Не зважаючи на такі явні ознаки фальшивки, десятки менян кинулися телефонувати до прокуратури, аби з’ясувати, що ж за справу їм «шиють». Прокуратурі довелося спростовувати свою причетність до масового розсилання повісток.

Коментарі закриті.