На Чернігівщині у рамках заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів, який цього року припадає на 26 листопада, за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості відбудуться мітинги-реквієми у населених пунктах області.

За повідомленням управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, жалобні церемонії проходитимуть біля пам’ятників та пам’ятних знаків жертвам голодоморів у районах області, а також у сільських населених пунктах, оскільки саме українське село найбільше постраждало від голодоморів.

В освітніх установах області традиційно відбуватимуться тематичні лекції, уроки пам’яті, працюватимуть виставки періодичної, науково-популярної, інформаційно-довідкової літератури та інших матеріалів, які висвітлюють трагічні сторінки голодоморів в Україні та на Чернігівщині.

До уваги відвідувачів музейних та бібліотечних закладів — експозиції архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури з тематики історії голодоморів в Україні.

26 листопада у Чернігові біля П’ятницької церкви відбудеться мітинг-реквієм за участі обласної та міської влади, громадськості (початок о 15.30 год.).

У Державному архіві Чернігівської області з 23 до 27 листопада ц. р. експонуватиметься фотодокументальна виставка «Голод 1932—1933 років мовою документів».

Для слухачів Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій буде організовано зустрічі з науковим співробітником Українського інституту національної пам’яті «Забуттю не підлягає» та підготовлено тематичну виставку відповідної науково-документальної літератури (працюватиме 21—25 листопада ц. р. у бібліотеці Центру).

Коментарі закриті.