У День Чорнобильської трагедії біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС, що в центрі Мени, відбувся мітинг-реквієм.

Одна з тих дат в історії України і всього світу, яку називають «чорною», – 26 квітня 1986 року. У цей день небо над квітучим і спокійним Поліссям вкрилося зловісною хмарою радіаційного диму. Сталася одна із найстрашніших за своїми наслідками техногенно-екологічна катастрофа, яка відізвалася численними проблемами у багатьох країнах світу.

З нагоди 26-ї річниці трагедії зібралися у центрі Мени керівники району, чорнобильці, вдови, ветерани та громадськість. Учасники мітингу поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто першим прийняв на себе удар страшної біди.

Із вітальним словом до присутніх звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Василенко, заступник голови районної ради Віктор Лях, міський голова Федір Фесюн та голова районної організації Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Валентин Зимницький.

Почесними грамотами райдержадміністрації, районної та міської рад нагороджені Олександр Яковенко, Дмитро Плющ, Тамара Слобода, Іван Терещенко, Петро Молочко, Ніна Гринченко і Ганна Єрмоленко.

Працівники відділу культури райдержадміністрації підготували тематичну композицію “Чорнобильський вітер по душах мете”.

Дата 26 квітня розділила наше життя на до і після Чорнобиля. Це символ, наповнений гіркотою подій, водночас – це день пам’яті про всіх, хто ціною власного життя заплатив за наше майбутнє. Це день подяки усім тим, хто став на захист безпеки людства від грізного атому.Коментарі закриті.