Для когось кінець грудня – час неробства, а для іншого – шанс заробити. Адже в святковий період робочих рук не вистачає – роботодавці набирають людей на тимчасову роботу. Де нині потрібні люди, готові працювати на свята?

На допомогу Діду Морозу

Додалося роботи у кур’єрів. Доставляючи подарунки, поздоровлення і поштові відправлення як в офіси, так і в поштові скриньки, можна заробити від 10 до 12 грн. на годину. Працюючи по шість годин на день, за тиждень можна заробити 420—500 грн.

Куємо гроші біля каси

Незвичайний спосіб заробити підказує саме життя. Особливо в останні дні перед святами, коли люди активно закуповують продукти і подарунки, а в супермаркетах утворюються кілометрові черги. Та стояти в чергах не у всіх є час. А у вас є, і ви пропонуєте своє місце біля каси тому, хто стоїть в кінці, за гарною ціною — всього за 5 грн. Якщо узяти на роботу членів сім’ї, з 15.00 до 22.00, працюючи «не покладаючи ніг», всім разом можна заробити до 1000 грн.

На зміну няні

Якщо у вас є досвід роботи нянею або домробітницею, сміливо можна звертатися в агентства по підбору персоналу. Це також одні з найзатребуваніших професій у період свят. «Домробітниць запрошують власники великих будинків. Як правило, у них вже є постійна робітниця, але для передсвяткового прибирання можуть узяти і помічницю. Така ж ситуація і з нянями. Постійних, зазвичай, відпускають в невелику відпустку, а на вихідні наймають іншу», — розповідає Олександра Зайцева, менеджер з розвитку та персоналу агентства домашнього сервісу «Хазяюшка».

Агентства з ім’ям опікуються своєю репутацією і співпрацюють тільки з перевіреними кадрами. Бажаний досвід роботи — не менше року. Також будуть потрібні медичні довідки та рекомендації. Тарифи по прибиранню будинку залежать від складності виконуваних робіт. За вісім-десять годин роботи платять 400—800 грн. Послуги няні цінуються вище, ніж зазвичай: якщо стандартна такса для няні – 50 грн. на годину, то в новорічну ніч вона складає мінімум 100 грн.

Офіціант на день

Пошукати грошового щастя можна і в ресторанах. За словами керівника одного такого закладу, тимчасові працівники потрібні для обслуговування великих заходів, коли співробітників ресторану недостатньо. «Як правило, для банкетів або фуршетів кількістю понад 300 осіб», — уточнює експерт. А нині сезон «корпоративів», тому подібні «великі заходи» проводяться щодня, аж до 31 грудня, і проблем з пошуком підробітку немає бути. Щоправда, якщо в супермаркетах на тимчасову роботу готові брати людей без досвіду, то в ресторанах він потрібний.

Оплата тимчасового працівника в ресторані залежить від його кваліфікації і статусу заходу. За зміну в 12 годин можна заробити від 200 грн. до 600 грн.

Заробляємо на подарункових акціях

Нині будь-який поважаючий себе торгівельний центр проводить акції подарунків. А для них потрібні молоді люди приємної зовнішності, які можуть вдало рекламувати товар. «На Новий рік вони найзатребуванішіі», — стверджує Олена Попова, керівник департаменту рекрутингу компанії «Моржова і партнери». За годину роботи платять в середньому 17—25 грн. Як правило, робота — чотири-п’ять годин на день. На акції, яка триватиме з 22 по 31 грудня, можна заробити 1250 грн. Порада — обирайте ту компанію, яка дає за роботу в святковий день премію.

Продавець ялинок

Найпопулярніший товар другої половини грудня — ялинки. Як правило, продавець отримує 50—100 грн. на день плюс 5% від проданого товару. Погоджуйтеся на ту роботу, де платять щодня, а не в кінці договірного періоду.

В магазині

Всі свята супроводжуються купівельним бумом, тому супермаркети потребують додаткової робочої сили. «Ми набираємо тимчасових співробітників для роботи протягом чотирьох днів напередодні Нового року», — повідомила Оксана Стеценко, замдиректора з персоналу мережі супермаркетів «Сільпо». За касу тимчасових співробітників не посадять. Зазвичай їх набирають для упаковки товарів, прибирання приміщень, вивантаження товарів. Для такої некваліфікованої роботи досвід не потрібний. Платять, правда, за неї небагато: за годину всього 8—12 грн. За чотири дні, якщо працювати щодня по вісім годин, можна заробити близько 400 грн. Про подібні вакансії ви можете дізнатися як на сайтах з працевлаштування, так і безпосередньо в супермаркеті.

Таксі

«Попит на послуги таксі в святкові дні в середньому зростає на 20—30% від числа замовлень в п’ятницю-неділю, — розповідає Іван Чікал, директор компанії «Алло таксі». — Але заробити в період свят можна лише в дрібних, початкуючих конторах. У солідних компаніях, які працюють на ринку багато років, високі вимоги до водіїв і до автомобілів, тому влаштовуватися туди на два-три дні немає сенсу». За новорічну ніч, за словами Івана Чікала, можна заробити 500—1000 грн. При цьому, 10% віддасте службі таксі за постачання замовлень.

За матеріалами  газети ”Сегодня”

Коментарі закриті.